حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) باکو تأیید شد!

حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) باکو تأیید شد!
در پى چندین ماه کشمکش میان مسلمانان باکو با حاکمیت این جمهورى و چندین مورد تجمع و ارسال طومار به مسئولین، در نهایت دادگاه رسیدگى به این پرونده حکم تخریب مسجد نیمه‌ساز حضرت فاطمه زهرا سلام‌اللّه‌علیها را صادر کرد!

 

به گزارش مهر، مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها که مجوز ساخت آن در زمان حیدر على‌اف صادر شد، به بهانه‌هاى واهى در زمان حاکمیت پسرش، الهام على‌اف، تخریب مى‌شود.

عده بسیارى از مسلمانان این جمهورى در اعتراض به تخریب مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها اقدام به تجمع و راهپیمایى کردند که با برخورد و واکنش تند پلیس و نیروهاى امنیتى این کشور مواجه گشت و تعدادى هم بازداشت شدند.

هم‌چنین بسیارى از روِساى احزاب و تشکل‌هاى مردمى و اسلامى و صاحب‌نظران جمهورى آذربایجان تأیید حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها را محکوم و آن را توهین به مسلمانان این کشور دانستند.

توفیق رضى‌زاده، سرپرست هیئت امناى مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها در این رابطه گفت: هئیت امناى مسجد به دادگاه قانون اساسى شکایت خواهد کرد.

وى هم‌چنین با تأکید بر این‌که روند احداث مسجد کاملاً قانونى بوده است، گفت: تمام اسناد قانونى ساخت مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها در پایگاه خبرى این مسجد نمایش داده شده است.

مسلمانان مقابل دادگاه تجمع کرده و پلیس ده‌ها نفر از آن‌ها را دستگیر کرد.

98 درصد مردم جمهورى آذربایجان مسلمان هستند و پیش از این نیز دو مسجد در این جمهورى تخریب و چند مسجد دیگر تعطیل شدند.

 

http://www.ofoghhawzah.com/showdata.aspx?dataid=916467

 

 

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸٩