عکسهایی از کوه خضر ع دراستان قم

عکسهایی از کوه خضر ع دراستان قم

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳٠ اردیبهشت ،۱۳۸٩

حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) باکو تأیید شد!

حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) باکو تأیید شد!
در پى چندین ماه کشمکش میان مسلمانان باکو با حاکمیت این جمهورى و چندین مورد تجمع و ارسال طومار به مسئولین، در نهایت دادگاه رسیدگى به این پرونده حکم تخریب مسجد نیمه‌ساز حضرت فاطمه زهرا سلام‌اللّه‌علیها را صادر کرد!

 

به گزارش مهر، مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها که مجوز ساخت آن در زمان حیدر على‌اف صادر شد، به بهانه‌هاى واهى در زمان حاکمیت پسرش، الهام على‌اف، تخریب مى‌شود.

عده بسیارى از مسلمانان این جمهورى در اعتراض به تخریب مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها اقدام به تجمع و راهپیمایى کردند که با برخورد و واکنش تند پلیس و نیروهاى امنیتى این کشور مواجه گشت و تعدادى هم بازداشت شدند.

هم‌چنین بسیارى از روِساى احزاب و تشکل‌هاى مردمى و اسلامى و صاحب‌نظران جمهورى آذربایجان تأیید حکم تخریب مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها را محکوم و آن را توهین به مسلمانان این کشور دانستند.

توفیق رضى‌زاده، سرپرست هیئت امناى مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها در این رابطه گفت: هئیت امناى مسجد به دادگاه قانون اساسى شکایت خواهد کرد.

وى هم‌چنین با تأکید بر این‌که روند احداث مسجد کاملاً قانونى بوده است، گفت: تمام اسناد قانونى ساخت مسجد حضرت فاطمه سلام‌اللّه‌علیها در پایگاه خبرى این مسجد نمایش داده شده است.

مسلمانان مقابل دادگاه تجمع کرده و پلیس ده‌ها نفر از آن‌ها را دستگیر کرد.

98 درصد مردم جمهورى آذربایجان مسلمان هستند و پیش از این نیز دو مسجد در این جمهورى تخریب و چند مسجد دیگر تعطیل شدند.

 

http://www.ofoghhawzah.com/showdata.aspx?dataid=916467

 

 

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸٩

روایات اهل تسنن - شهیده بنت الهدی صدر

مطالب مستند از روایات اهل تسنن

.... عمر از نزد فاطمه بیرون رفت . علی و زبیر به خانه بازگشتند . پس فاطمه فرمود : " می دانید که عمر نزد من آمد و به خدا قسم یاد کرده اگر شما ( بدون اینکه با ابوبکر بیعت کنید ) به خانه برگردید ، خانه را با شما آتش می زند ؟؟ و به خدا سوگند که او به سوگندش عمل خواهد کرد " .

...........................

چون ابوبکر علی (ع) را برای بیعت طلبید و علی (ع) قبول نکرد ، عمر را فرستاد ، آتش آورد که خانه را بسوزاند . حضرت فاطمه (س) بر در خانه او را ملاقات کرد ، فرمود : ای پسر خطاب ، آمده ای خانه مرا بسوزانی ؟ گفت : آری ، این عمل قوی تر است در آنچه پدرت آورد .

1.       ابوجعفر بلاذری احمد بن یحیی بن جابر البغدادی متوفی 279 ه . ق

 

**************************************************

 

اسامی تعدادی از افرادی که به خانه علی (ع) هجوم آوردند :

عمربن خطاب ، خالد بن ولید ، عبدالرحمن بن عوف ، ثابت بن عمیس شماس ، زید بن لبید ، سلمه بن سالمه بن وقش ، زید بن ثابت ، ... .

علمای اهل سنت نوشته اند : همه افراد داخل خانه بیرون آمدند مگر علی که گفت : من قسم خورده ام که در خانه بمانم تا قرآن را جمع آوری کنم . عمر قبول نکرد ولی اعتراض فاطمه باعث شد تا عمر برگردد . او برگشت و ابوبکر را تحریک کرد تا پیگیر مسئله باشد و او قنفذ غلام خود را چندین بار دنبال علی فرستاد ولی جواب منفی شنید ، بالاخره عمر با جمعی از مردم به خانه فاطمه رفتند ، فاطمه صدای آنها را شنید ، ناله کرد : ای پدر ، رسول الله ، بعد از تو عمربن خطاب و ابوبکربن ابی قحافه چگونه با ما رفتار می کنند .

http://khademeharam.blogfa.com

ناموس دردهای علی بودی و چو اشک                      پنهان نمود غیرت شیر خدا تورا

دفن شبانه ی تو که با خواهش تو بود                        فریاد روشنی است ز چندین جفا ترا ...

یک عمر در گلوی تو بغض استخوان شکست              در سایه داشت گرچه علی چون هما ترا ...

دادند در بهای فدک آخر- ای دریغ-                             گلخانه ای به گستره ی کربلا ترا ...

http://www.taherimina.blogfa.com

شهیده بنت الهدی صدر

تقدیم به ساحت با نوی کریمه : 

 

 
 

شهیده بنت الهدی صدر، فرزند علامه سید حیدر صدر و خواهر شهید آیت الهه سید محمد باقر صدر است. مادرش فرزند شیخ عبدالحسین آل یاسین از عالمان بزرگ زمانه خود به شمار می آمد.


بنت الهدی خواندن و نوشتن را در خانه از مادرش آموخت. مادرش همیشه ذکاوت و استعداد تعلیم و تعلم او را می ستود و می گفت: " هر چیزی که به او یاد میدهم فراموش نمیکند. "


وی تحصیلات عالی خود را در زمینه ادبیات، اصول فقه و علم حدیث، در نجف اشرف و نزد برادرانش، سید اسماعیل و سید محمد باقر، فراگرفت و با مطالعه در مباحث فقهی، اخلاقی و تفسیر، به درجه اجتهاد نائل آمد.


بنت الهدی با سلاح علم و قلم، برای هدایت زنان عراق تلاش جدیدی آغاز کرد و پرچمدار حرکت اسلامی بانوان در عراق شد. مقالات او در مجله الاضواء، که توسط جمعی از علمای نجف اشرف منتشر میگردید، در آن دوران گوشه ای از این ابعاد را منعکس میکرد.


وی همچنین با تحت نظر گرفتن مدارس مختلف در شهرهای کاظمین و بغداد، در تربیت دختران مسلمان، نقش بسزایی داشت.


یکی از خواهران مجاهد عراقی میگوید: "بنت الهدی، آگاهی را در میانزنان بالا برد، حجاب را رواج داد و باعث شد تا دیدگاه های جامعه درباره زن و دیدگاه های زنان درباره اسلاک تغییر کند."


در ماه رجب سال 1399 هجری قمری، شهید آیت الله صدر توسط رژیم عراق دستگیر شد، هنگام دستگیری برادر بنت الهدی تا خیابان اصلی جلو آمد و تصمیم گرفت همراه برادر سوار شود، ولی ماموران اجازه ندادند. او به راننده حامل آقای صدر گفت: "بالاخره روزی تو بیدار می شوی و از این کار خود پشیمان می گردی." ، و در همان مکان فریاد برآورد و سخنرانی عجیبی کرد. سپس رو به برادر کرد و گفت: " من برنمی گردم. می خواهم مانند حضرت زینب سلام الله علیها که برادرش حسین علیه السلام را همراهی کرد، همراه تو باشم. تا اتومبیل حامل برادر ایستاده بود، ملازم و مراقب بود. اما وقتی حرکت کرد، با تکبیرهای رعدآسای خویش، قلب دشمنان را به لرزه درآورد و بعد به سمت حرم مطهر امیرالمونین حرکت کرد و دوباره در آنجا سخنانی ایراد کرد و مردم را به گریه واداشت.


بالاخره حرکات قدرتمندانه بنت الهدی، برادر را از زندان آزاد کرد؛ ولی طولی نکشید که دیگر بار در بیستم جمادی الاولی سال 1400 هجری قمری، بنت الهدی و برادرش، آیت الله سید محمد باقر صدر، توسط عمال رژیم خونخوار عراق دستگیر شدند و دژخیمان بعثی، آنها را با شدیدترین شکنجه ها، تهدید کردند.


ارعاب مزدوران، در وجود بنت الهدی اثری نگذاشت. او همچنان راست قامت در برابر آنان ایستادگی کرد. رژیم از صبر بنت الهدی عصبانی شد و وی را در روز 23 جمادی الاولی – سه روز بعد از دستگیری – به شهادت رساندند.

http://khademeharam.blogfa.com/post-14.aspx

http://khademeharam.blogfa.com/post-14.aspx

 

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸٩

محبین اهل بیت

 

http://www.gemfox.com/store/hearts/trubluht/trubluhtf.jpg

محبین اهل بیت

محبین و دوستان اهل بیت قلبشان از نور ساخته شده است ؛ لذا محال است دل آنها معصیت را دوست بدارد. به همین خاطر است که به محض اینکه زیر فشار شهوات و خواهش های بدن مرتکب معصیتی شدند می گویند : آخ ؛ ای کاش مرتکب نشده بودم ! به همین سبب اصلاً معصیت دوستان اهل بیت را ننوشته اند. ان شاالله خودت این حقیقت را باور کنی تا بهره اش را ببری و الّا در دستگاه خدا همه کارها درست است و گناهی برای دوست اهل بیت نوشته نشده است ؛ لیکن برای اینکه بهره این حقیقت را ببری باید آن را باور کنی. قبول خودت شرط است. به خودت تلقین کن که خدای ما مصنوعش هم خوب است. خودت هم که مصنوع خدایی ، پس خودت هم خوبی. دائم نگو من بدم.
مرحوم حاج اسماعیل دولابی (رضوان الله تعالی علیه)

http://www.monajat.org/Mofid/Mofid_02.php

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸٩

سیمای مومنان در قرآن کریم

سیمای مومنان در قرآن

http://www.tebyan.net/religion_thoughts/articles/quranicarticles/2010/5/16/123932.html

سیمای مومنان در قرآن کریم

قرآن

خدای سبحان در اولین آیه از سوره انفال به مؤمنین توصیه می‌فرماید که اگر مؤمن هستید از خدا و پیامبرش اطاعت نمایید و در دو آیه بعد برخی از صفات مؤمن را ذکر می‌فرماید که ذکر این صفات، برای ما می‌تواند راهگشا باشد.

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ إِذَا ذُکِرَ اللهُ وَجِلَت قُلُوبهُمْ وَ إِذَا تُلِیَت عَلَیهِمْ آیاتُهُ زَادَتهُمْ إِیمَاناً وَ عَلى رَبِّهِمْ یَتَوَکلُونَ * مؤمنان کسانى هستند که هر وقت نام خدا برده شود دل‌هایشان ترسان مى‌گردد، و هنگامى که آیات او بر آنها خوانده مى‌شود ایمانشان افزون مى‌گردد و تنها بر پروردگارشان توکل دارند.

الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصلَوةَ وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ * آنها که نماز را بر پا مى‌دارند و از آنچه به آنها روزى داده‌ایم؛ انفاق مى‌کنند.

أُولَئک هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقًّا لهَُّمْ دَرَجَاتٌ عِندَ رَبِّهِمْ وَ مَغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ کرِیمٌ * مؤمنان حقیقى آنها هستند، براى آنان درجات (فوق‌العاده‌اى) نزد پروردگارشان است و براى آنها آمرزش و روزى بى‌نقص و عیب .

این سه آیه خصائص و امتیازات کسانی را که به معنای حقیقی کلمه، مؤمن هستند بیان نموده و اوصاف کریمه و ثواب جزیلشان را برمی‌شمارد تا بدین وسیله جمله‌ای در آیه قبل را که فرموده بود: "فاتقواالله و اصلحوا ذات بینکم" تاکید نماید . و از میان همه صفات ایشان، پنج صفت را انتخاب نموده و در این آیات ذکر کرده است و این پنج صفت، صفاتی هستند که داشتن آن مستلزم داشتن تمامی صفات نیک و ملازم با دارا بودن حقیقت ایمان است که اگر خود انسان در آنها تامل و دقت کند خواهد دید که داشتن آن، نفس را برای تقوا و اصلاح ذات بین و اطاعت خدا و رسول آماده می‌سازد .

 

......................

و آن صفات عبارت است از :

1- ترسیدن و تکان خوردن دل در هنگام ذکر خدا،

2- زیاد شدن ایمان در اثر استماع آیات خدا،

3 - توکل،

4- بپا داشتن نماز ،

5- انفاق از آنچه که خدا روزی فرموده است

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=42181

....................................................

اضافه بر آیات فوق الذکر آیاتی از سوره مومنون هم ذکر میشود:

نام سوره  مومنون 

بسم الله الرحمن الرحیم

قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ «1» الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ «2» وَالَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ «3» وَالَّذِینَ هُمْ لِلزَّکَاةِ فَاعِلُونَ «4» وَالَّذِینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ «5» إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومِینَ «6» فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِکَ فَأُوْلَئِکَ هُمُ الْعَادُونَ «7» وَالَّذِینَ هُمْ لِأَمَانَاتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ «8» وَالَّذِینَ هُمْ عَلَى صَلَوَاتِهِمْ یُحَافِظُونَ «9» أُوْلَئِکَ هُمُ الْوَارِثُونَ «10» الَّذِینَ یَرِثُونَ الْفِرْدَوْسَ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ «11»

http://www.erfan.ir/farsi/quran/quran_proj/display/display.php

   مکی به نام خدا که رحمتش بى اندازه است و مهربانى اش همیشگى.

 

بى تردید مؤمنان رستگار شدند . « 1» آنان که در نمازشان [ به ظاهر ]فروتن [ و به باطن با حضور قلب ] اند . « 2» و آنان که از [ هر گفتار و کردارِ ]بیهوده و بى فایده روى گردانند ، « 3» و آنان که پرداخت کننده زکات اند ، « 4» و آنان که نگه دارنده دامنشان [ از شهوت هاى حرام ]اند ، « 5» مگر در [ کام جویى از ] همسران یا کنیزانشان ، که آنان [ در این زمینه ]مورد سرزنش نیستند . « 6» پس کسانى [ که در بهره گیرى جنسى ، راهى ]غیر از این جویند ، تجاوزکار [ از حدود حق ] هستند . « 7» و آنان که امانت ها و پیمان هاى خود را رعایت می  کنند ، « 8» و آنان که همواره بر [ اوقات و شرایط ظاهرى و معنوى ] نمازهایشان محافظت دارند . « 9» اینانند که وارثان اند ، « 10» وارثانى که [ از روى شایستگى ]بهشت فردوس را به میراث می  برند [ و ]در آن جاودانه اند . « 11»

http://www.erfan.ir/farsi/quran/quran_proj/display/display.php

در آیات بالا که بسیار زیباست و از سوره مبارکه مومنون است ویژگیهای

مومنون آورده شده است بهتر دانستم درکنار آیات شریفه

سیمای مومنان در قرآن کریم

 آورده شود تا درکنار آیات شریفه فوق به یک جمع بندی

کاملتر برسیم انشالله

ن.ع

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

اماکن مقدس شهر قم با ارائه دو تحقیق

 

اماکن مقدس شهر قم

ایناز آن جا که شهر مقدس قم از شهرهای قدیمی و تاریخی و مذهبی می‎باشد از اماکن و بناهای مقدس و تاریخی بسیاری برخوردار است که این اماکن را به پنج دسته تقسیم‎بندی کرده و آن‎ها را به طور خلاصه معرفی می‎کنیم.
1. امامزادگان و مقبره‎های تاریخی و دیدنی؛
2. مدارس علمی و قدیمی؛
3. مساجد بزرگ و معروف؛
4. آرامگاه‎ها و مقبره‎های بزرگان علمی و حکومتی؛
5. محلات و خانه‎های قدیمی؛
1. امامزادگان و زیارتگاه‎ها
آستان مقدس حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ
مجموعه حرم حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ دختر بلافصل امام موسی بن جعفر ـ علیه السّلام ـ ، در مرکز شهر قم یکی از بزرگ‎ترین و ارزشمند‎ترین آثار معماری اسلامی ایرانی است که یادگارهای گرانبهایی از قرون مختلف را در بر دارد.
امام زاده اسماعیل
این امامزاده از زیارتگاه‎های قدیمی استان قم است که در دامنه کوه بیدقان در 18 کیلومتری قم واقع شده است. در این بقعه، سه تن به اسامی شاهزاده اسماعیل و فرزندش حمزه ـ از اولاد علی بن جعفر عریض ـ و شاهزاده محمد ـ از اولاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ ـ مدفون‎اند. این امامزاده از بناهای تاریخی قم و دارای درهای نفیس و کاشی‎های عالی و صندوقی منبت بر روی مرقد است. این بنا مشتمل بر بقعة گنبدی، رواق، صحن و مسجد است و بنای آن از ابنیة قرن هفتم هجری است.
امام زاده موسی مبرقع
این امامزاده فرزند امام محمد تقی ـ علیه السّلام ـ جد سادات رضوی است. ایشان اولین کسی از سادات رضوی است که در سال 256 هـ . ق در قم اقامت گزیده است. موسی مبرقع در 296 هـ . ق از دنیا رفت و در مکانی که اکنون مزار اوست دفن شد و در کنارش یکی از فرزندانش به نام شاهزاده احمد فرزند محمد بن موسی مدفون گردید.
امام زاده شاه حمزه
این امام زاده از فرزندان موسی بن جعفر ـ علیه السّلام ـ و برادر امام رضا ـ علیه السّلام ـ است. این امام زاده که در میدان کهنه قم واقع شده مورد احترام ویژه مردم است.
امام زاده علی بن جعفر
این امامزاده مشهور به «دربهشت» می‎باشد که گنبد آن متعلق به اوایل قرن هشتم هـ .ق است که در دوران قاجار ایوان و بیوتاتی بر آن اضافه گردیده است.
امام زاده سید سربخش
این امامزاده در خیابان آذر مقابل چهل اختران قرار گرفته و شخص مدفون در آن از نوادگان امام جعفر صادق ـ علیه السّلام ـ می‎باشد. بر اساس نوشته گچ بری پایانی کتیبه، تاریخ احداث بنا، محرم الحرام 774 هـ .ق ثبت شده است.
امام زاده احمد بن اسحاق
این بنا در میدان کهنه قم یا میدان زکریا بن آدم در جوار امامزاده شاه حمزه قرار گرفته و مدفون در آن، احمد بن اسحاق عسکری از نوادگان امام هفتم ـ علیه السّلام ـ است. حرم اصلی امامزاده از بناهای باستانی قبل از صفویه است که به دستور شاه طهماسب تعمیر و تزئین شده است.
امام زاده ابو العباس احمد
این آرامگاه در مجاورت امامزاده دربهشت قم واقع شده است و از آثار قرن هشتم هجری است و درباره شخصیت مدفون در آن نقل شده که از سادات حسنی سجادی بوده و جدش، ابوالفضل حسین، از صحابه امام عسکری ـ علیه السّلام ـ است.
امام زاده باوره
این آرامگاه در مزرعه باوره، در 6 کیلومتری روستای فردو از توابع قهستان واقع شده است. در این آرامگاه دو امامزاده به نام‎های شاهزاده محمد و حسین، حلیمه خاتون و زینب خاتون از احفاد امام موسی کاظم ـ علیه السّلام ـ مدفون‎اند.
امام زاده حلیمه خاتون
این آرامگاه در روستای لنجرود و در 12 کیلومتری جنوب شهر قم واقع شده است. امامزاده مدفون در این بقعه را از احفاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ ذکر کرده‎اند.
امام زاده سکینه خاتون
در 30 کیلومتری شرق قم و نزدیک روستای زالون آباد، آرامگاه سیده سکینه خاتون از احفاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ واقع شده است. که از آثار قبل از صفوی یا دورة آغازین صفوی می‎باشد.
امام زاده سلطان محمود
این امامزاده در جهت شمال غربی روستای صرم درجنوب قم واقع شده و مدفون در آن سه تن به اسامی سلطان محمود، شاهزاده سلیمان از احفاد امام سجاد ـ علیه السّلام ـ و یک زن به نام ستی زینب از احفاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ است.
امام زاده سلیمان
این آرامگاه در 26 کیلومتری جنوب شرقی قم واقع شده است. به نظر می‎رسد بنای اولیه امامزاده به دورة ایلخانی مربوط باشد. امامزاده مدفون از سادات حسینی سجادی است.
امام زاده شاه ابراهیم
این بنا در 24 کیلومتری قم واقع شده و بنای کنونی آن مزاری از دوره صفویه است.
امام زاه شاهزاده ابو احمد
این بنا در بیرون دروازة ری در شمال شرقی قم واقع شده و مدفون آن ابواحمد محمد بن حنفیه از احفاد علی ـ علیه السّلام ـ است. این بنا از آثار بسیار قدیمی شهر قم است که در سال 932 هـ .ق تجدید بنا شده است.
امام زاده شاهزاده احمد و علی حارث
این بنا در شرق شهر قم ـ در خاکفرج ـ واقع شده که در آن دوقبر مشهود است که بر روی یکی از آن‎ها لوحی قرار دارد و به نام حارث ثبت شده بود و اینک در موزه ملی نگهداری می‎شود و به قرن هفتم هجری تعلق دارد.
امام زاده شاهزاده جعفر غریب
این آرامگاه در 6 کیلومتری شهر قم واقع شده و مدفون در آن یکی از نوادگان امام کاظم ـ علیه السّلام ـ می‎باشد.
و امامزاده‎های دیگر مانند: شاهزاده جعفر از فرزندان امام کاظم ـ علیه السّلام ـ ، امامزاده زکریا، امامزاده سید علی، امامزاده طاهر در 30 کیلومتری شمال غربی قم، امامزاده عباس از اولاد امام موسی کاظم ـ علیه السّلام ـ ، امامزاده عباس، هفت امامزاده، که مدفن هفت امامزاده به نام‎های عباس، ابراهیم، صالح، فیروز، حسن، جعفر،‌ابوالقاسم اسماعیل، از احفاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ اند. امامزاده محسن، امامزاده صفورا از اولاد علی ـ علیه السّلام ـ ، امامزاده عبدالله از نوادگان امام سجاد ـ علیه السّلام ـ ، امامزاده فاضل، امامزاده معصومه و... در قم و اطراف آن مدفون هستند. که جمعاً به 41 امامزاده می‎رسد، که بزرگترین و معتبرترین و پررونق‎ترین آن‎ها آستانه مقدس حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ دختر امام موسی بن جعفر ـ علیه السّلام ـ، در مرکز شهر با ارزش‎مندترین معماری اسلامی ایران می‎باشد.
2. مدارس علمی و قدیمی

شهر قم از دیرزمان، یکی از مراکز مهم تشیع بوده و دانشمندان بزرگی همچون صدوق (ابن بابویه) و علمای دیگر از این شهر برخاسته‎اند.
در سال 1340 هـ .ق مرحوم شیخ عبدالکریم حائری حوزة‌ علمیه را از نو سازماندهی کرد. اکنون نیز حوزة علمیه، زیر نظر آیات عظام و حجج اسلام و استادان عالی مقام، دائر است و از نقاط مختلف و کشورهای مجاور، طلاب علوم دینی در این شهر مقدس حضور یافته و کسب فیض می‎نمایند. اهم مدارس علمی و دینی استان قم عبارت است از:
مدرسه فیضیه
مدرسه فیضیه یکی از پرآوازه‎ترین مدارس علوم دینی درجهان است این مدرسه از نیمة نخستین قرن سیزدهم هجری قمری جایگزین بنای مدرسه آستانه شد.
مدرسة غیاثیه (پامنار)
این مدرسه در نزدیک میدان کهنه شهر که نام آن به همین شکل در کتاب‎ها و اسناد دورة‌صفوی و قاجار به تکرار دیده می‎شود، واقع گردیده که اکنون در خیابان آذر واقع شده است. بنای مدرسة غیاثیه به نیمه نخستین قرن نهم و سال 830 هـ .ق مربوط می‎شود. مؤلف گنجینه آثار قم از این مدرسه به نام شرفیه یاد می‎کند که شرف الدین وزیر آن را بنا کرده است.
مدرسه جهانگیر خان
این مدرسه در جانب شرقی شهر قم ـ نزدیک دروازه ری سابق ـ و در مرکز محله مسجد جامع قرار دارد. این مدرسه از مدارس دوره صفوی قم است که در دوره ناصری به سال 1278 هـ .ق به وسیله میرزا نصر الله خان مستوفی گرگانی تعمیر و مرمت یافت و پس از آن به نام مدرسه ناصری نیز یاد می‎شد که در عین کوچکی از مدارس معروف قدیمی قم بود. و اکثر فضلای سابق قم از تربیت یافتگان این مدرسه بودند. به اعتقاد اهل فن، مدرسه جهانگیر خان از نظر نقشه چند ضلعی و سردر زیبا، از مدارس منحصر به فرد ایران است.
مدرسه رضویه
بنا به روایت تاریخی، بنای مدرسه رضویه منزل استراحت امام هشتم شیعیان در راه رفتن به مرو بود. محل مجاور این مدرسه دینی به محله شاه خراسان معروف است.
مدرسه ستیه
بنا به روایت تاریخی، بنای مدرسه ستیه جایگاه عبادت حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ در زمان توقّف ایشان در قم بوده است. این بنا در حال حاضر با طرزی جالب، از آینه‎کاری‎ها در وسط، همراه با حجرات و مسجد در محله میدان میر شهر قم خودنمایی می‎کند.
غیر از این مدارس قدیمی در سال‎های اخیر مخصوصاً با پیروزی انقلاب اسلامی ایران مدارس جدید و باشکوهی بنا شد که از مهم‎ترین آن‎ها می‎توان به مدرسه آیت الله گلپایگانی، مدرسه معصومیه، مدرسه دار الشفاء، امام خمینی، حجتیه، حقانی و... اشاره کرد.
3. مساجد بزرگ و معروف قم
مسجد مقدس جمکران
این مسجد در 6 کیلومتری جنوب شرقی شهر قم(جاده قم ـ کاشان) واقع شده و همواره پذیرای زائرینی از نقاط مختلف ایران و سایر کشورهاست. به علت قداست و اهمیت در این مسجد مقاله‎ای جداگانه به شرح بیش‎تری خواهیم پرداخت.
مسجد امام حسن مجتبی ـ علیه السّلام ـ
این مسجد بر اساس یک روایت تاریخی به اراده و اشارة حضرت امام زمان (عج) ساخته شده است. 
مسجد را در مسیر تهران ـ قم و در محلی که سابقاً بیابان خارج از شهر بود. مرحوم حاج یدالله رجبیان از اخیار قم به نام مسجد امام حسن مجتبی بنا کرده است قدمت این مسجد به سال 1381 هـ .ق مطابق سال 1340 شمسی است.
مسجد جامع
اسکلت اصلی گنبد خانه متوازن آن، به نیمة نخستین قرن ششم هجری قمری تعلق دارد. این مسجد پس از مسجد جامع عتیق قم قدیمی‎ترین مسجد استان قم است.
مسجد امام حسن عسکری ـ علیه السّلام ـ (جامع عتیق)
این مسجد در خیابان آستانه واقع شده است. اصل بنا به قرن سوّم هجری مربوط است، ولی اکنون از اصل بنا اثری نیست و بنای حاضر تجدید بنای آن مسجد قدیمی است. مسجد امام حسن عسکری ـ علیه السّلام ـ قدیمی‎ترین مسجد استان قم است و از اهمیت روحانی و ویژگی‎های معماری خاص برخوردار می‎باشد. این مسجد به مسجد جامع عتیق قم نیز معروف است.
مسجد اعظم

مسجد اعظم در جبهة غربی آستانة مقدسة حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ به سعی و اهتمام آیت الله بروجردی در سال 1374 هـ .ق توسط استاد «حسین بن محمد معمار» معروف به استاد لرزاده بنا گردید. این مسجد به جهت بزرگی و عظمت، مسجد اعظم نام گرفته است.
مسجد فاطمیه
این مسجد هم از مساجد معروف قم می‎باشد که در نزدیکی گذرخان به همت یک خانم خیرخواه به نام بانو همایون رخداد، بنا گردیده است. در حال حاضر در این مسجد علاوه بر اقامة نماز، تدریس علوم دینی نیز صورت می‎گیرد.
مسجد پنجه علی
این بنا در محله‎ای به همین نام واقع شده و به جهت وجود قطعه سنگی که تصویر دستی بر آن حک شده، به این نام خوانده شده است.
مسجد صرم
این بنا در روستای صرم در 26 کیلومتری جنوب شرقی قم واقع شده و از آثار دورة صفوی است. این بنا در طی سال‎های 1061 و 1062 هـ .ق توسط شخصی به نام حاجی صومی، بنا گردیده است.
4. آرامگاه‎های تاریخی استان قم
آرامگاه فتحعلی شاه
مقبره فتحعلی شاه در قسمت شمالی صحن شمالی آستان حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ قرار دارد و از آثار بیگم صفوی است. این مقبره در زمان حیات فتحعلی شاه به دستور خود وی (سال 1245) تعمیر و تزیین شد.
آرامگاه محمد شاه
در ضلع غربی حرم حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ در ورودی مسجد بالاسر واقع شده است.
مقبره مهد علیا
مهد علیا زوجة سلطان محمد خدابنده صفوی و مادر شاه عباس اوّل بود که با قدرت تمام در ادارة امور اهتمام می‎ورزید. این مقبره در جهت غربی و عقب گور محمد شاه قرار گرفته است.
آرامگاه مستوفی
این آرامگاه به پدر مستوفی الممالک ـ از رجال مشهور عهد قاجار ـ تعلق دارد که در ضلع شمال شرقی صحن عتیق قرار گرفته است.
آرامگاه شاه عباس دوّم
این مقبره در جنوب غربی حرم واقع شده است.
آرامگاه شاه سلیمان و شاه صفی
این آرامگاه‎ها در محل موزة سابق (مسجد شهید مطهری فعلی) آستانه قرار گرفته است.
آرامگاه علی بن بابویه قمی (متوفای 329 هـ .ق)
این ارامگاه در کنار شرقی قبرستان قدیمی بابلان و هم اکنون در شرق خیابان ارم واقع شده است.
مقبره خواجه اصیل الدین
این مقبره جزء مقابر گنبد سبز واقع در خیابان چهارمردان می‎باشدکه از بنای بزرگ خاندان صفی می‎باشد.
و آرامگاه‎های بزرگان چون آخوند ملا مهدی عراقی، میرزا حسن کاشفی، آیت الله سید صدرالدین، محمد تقی خوانساری، بروجردی، مرتضی مطهری، اراکی، علامه طباطبایی، و پروین اعتصامی را می‎توان نام برد.
5. محلات و خانه‎های تاریخی و دینی
از محلات و بناهای قدیمی و تاریخی قم می‎توان به خانه حاج قلی خان، خانه حضرت امام خمینی، ملاصدرا در کهک، و از محلات، محله آستانه، محله قدیمی عشقعلی، چهارمردان، سیدان، سنگ بند، موسیان، اسحاقیه، و ... اشاره نمود.
از دیگر آثار تاریخی و دیدنی می‎توان به کاروان‎سراهای قدیمی، ساختمان هشتی، سرو پانصد ساله و دریاچه نمک اشاره نمود.
مختار اصلانی

http://archiveweblog.mihanblog.com/post/25816

معرفی امامزاده های استان قم

 

قم - امامزاده ها

امامزاده احمد بن اسحاق

این زیارتگاه در میدان کهنه قم در جوار امامزاده شاهزاده حمزه قرار دارد. امامزاده "

 احمدبن اسحاق" یکی از نوادگان امام هفتم (ع) به شمارمی رود . بنای این بقعه درسال 1317 هـ . ق درهنگام سلطنت مظفرالدین شاه بازسازی شده است، اما اصل بنا به دوران پیش از صفویه تعلق دارد که به دستور شاه تهماسب صفوی به دست تعمیر و تزیین سپرده شد .

امامزاده اسماعیل (ع)

امامزاده اسماعیل در بالای روستای بیدقان درشش کیلومتری قم درمیان کوه قرار دارد. دراین زیارتگاه  سه تن به اسامی شاهزاده اسماعیل و فرزندش حمزه از نوادگان علی بن جعفر (ع) و شاهزاده محمد از نوادگان امام کاظم (ع) مدفونند. بقعه ازبناهای دوره هلاکوخان مغول یعنی سده هفتم هـ . ق  و با سنگ و گچ بنا شده است.

امامزاده باوره

بنای این امامزاده در مزرعه باوره در فاصله شش کیلو متری روستای " فردو" قرار دارد. این زیارتگاه شامل دو بقعه است که هر یک مدفن دوامامزاده به نام های شاهزاده محمد و حسین ، حلیمه خاتون و زینب خاتون از نوادگان امام کاظم (ع) هستند. درمیان هر بقعه دو صندوق منبت روی قبور نصب شده که از آثار هنری سده یازدهم هـ . ق به شمار می رود.

 

قم - امامزاده ها

پنج امامزاده

پنج امامزاده معروف به امامزاده هادی و مهدی (ع) در گرگابی واقع شده است. این زیارتگاه مرکب از دوبنای کنارهم است که دارای یک صحن مشترک هستند. ساخت یکی از بناها به بیش از120 سال پیش باز می گردد. دراین عمارت شاهزاده ناصرالدین یکی از فرزندان امام زین العابدین (ع) همراه دو تن از فرزندانش یعنی شاهزاده هادی (ع) و شاهزاده مهدی (ع) مدفونند.

بنای دیگر ازآثار سده ششم یا هفتم هـ . ق است . دراین ساختمان دو خواهر و برادر ، معروف به شاهزاده جعفر(ع)  و سکینه خاتون (س) مدفونند که از دیگر فرزندان شاهزاده ناصرالدین به شمارمی روند. سنگ مزار داخل ضریح این زیارتگاه مربوط به پانصد سال پیش است . کاشی های آبی فیروزه ای این بنا نیز به همان دوران تعلق دارد.

مجموعه چهل اختران

این زیارتگاه در شهر قم قرار دارد و مدفن موسی مبرقع (ع)  فرزند امام محمد تقی (ع)  و  امامزاد گان دیگر است . به همین دلیل در صحن بزرگ این مجموعه سه زیارتگاه به اسامی امامزاده موسی مبرقع (ع) ، چهل اختران و امامزاده زید (ع) قرار دارد. این زیارتگاه در میان مردم به نام " چهل اختران " شهرت دارد.

امامزاده موسی مبرقع (ع) : به نظر می رسد که بنای ساختمان این زیارتگاه از آثار قبل از صفویه باشد. اما اکنون اثری ازگذشت زمان بر چهره آن مشاهده نمی شود و درآن عملیات تجدید بنا صورت  می گیرد. این بنا مدفن موسی مبرقع فرزند امام جواد (ع) است.

چهل اختران : تاریخ بنای این بقعه سال 950 هـ. ق آمده است .  بانی آن شاه طهماسب صفوی و اسم معمار هنرمندش " استاد سلطان قمی" از مشاهیر معماری دوره صفویه به شما ر می رود. نام این استاد در زیارتگاه ضبط شده است . در سال 953 هـ . ق  به دستور شاه طهماسب صفوی سقفی بسیار مرتفع از آجر بر این بقعه زده شد. در این مکان قبور جمعی از سادات و امامزادگان از جمله فرزندان و اولادان امام موسی مبرقع (ع) جای دارد . می گویند در این بقعه چهل زن ، چهل مرد و بیست و پنج کودک ، در مجموع صد و پنج نفر، دفن شده اند.

 

قم - امامزاده ها

امامزاده زید( ع) : بنای این امامزاده عمارتی است که گنبدی کوچک از آجر به شکل کلاهخود بر فراز آن به چشم می خورد وبه  سده نهم هـ . ق تعلق دارد. این مکان مدفن یکی از نوادگان امام زین العابدین (ع) است.

امامزاده حلیمه خاتون

این آرامگاه که مدفن یکی از نوادگان امام کاظم (ع) است ، در روستای لنجرود ، در فاصله 12 کیلومتری جنوب شهر قم قرار دارد. در مدخل بقعه از ایوان غربی، درِ منبت دو لنگه ای وجود دارد که کتیبه هایی به خط ثلث برجسته  و عباراتی به تاریخ 1302 هـ . ق  نقش بسته است .

امامزاده سلیمان

این زیارتگاه که مدفن یکی از سادات حسینی سجاد است ، در دو کیلومتری شمال روستای " صرم " قرار دارد. در ضلع شرقی بقعه ، دو لوح از سنگ سیاه نصب شده که در حاشیه هر یک به خط ثلث برجسته ، صلوات بر  معصومین و در متن آنها به خط  برجسته نستعلیق ، اسامی متوفیان و تاریخ 970 و989 هـ . ق حجاری شده است . به نظر می رسد بنای اولیه امامزاده به دوره ایلخانی تعلق داشته باشد.

امامزاده سلطان محمد شریف

این زیارتگاه مدفن یکی از نوادگان امام چهارم ، در محله ای به همین نام در شهر قم  قرار دارد . معماری بنا به سده ی نهم و دهم هـ . ق و شاید اندکی فراتر تعلق دارد که چند دهه ی پیش ویران و به جای آن گنبد مرتفعی بنا شد . تنها اثر باقی مانده از معماری قدیم ، لوح کاشی فیروزه ای رنگ مرقد است که از سده هفتم و هشتم به جا مانده است.

امامزاده سید سربخش

امامزاده سید سربخش در شرق شهر قم مقابل چهل اختران قرار دارد و مدفن یکی از نوادگان امام جعفر صادق (ع) است . بنای این امامزاده از آثار نیمه دوم سده هشتم هـ . ق است . به استناد کتیبه موجود ، این بنا به دستور " غیاث الدین امیرمحمد" از بزرگان خاندان علی صفی و فرمانروایان قم بنیاد شد. تزیینات گچبری بنا از آثار " علی بن محمد بن ابی شجاع " هنرمند بزرگ آن دوران است .

 

قم - امامزاده ها

شاهزاده ابراهیم

بقعه شاهزاده ابراهیم (ع) نزدیک امامزاده علی بن جعفر ( در بهشت ) قراردارد . این بقعه مدفن یکی از نوادگان امام هفتم و بنای کنونی آن متعلق به اوایل سده نهم هـ . ق است . نمای بیرونی بنا هشت گوشه است و گنبد هرمی شانزده ترکی دارد.

امامزاده شاه ابراهیم

این زیارتگاه در مزرعه شاه ابراهیم در فاصله 24 کیلومتری شهر قم  قرار دارد. بنای کنونی زیارتگاه به دوره صفوی تعلق دارد . از آثار قدیم این امامزاده می توان از در منبت به تاریخ 1015 هـ. ق ، قطعه چوب منبت به ابعاد80  در 20 ساتنی متر به تاریخ 1015 هـ . ق که در بدنه جنوبی ایوان و کنار درگاه  ورودی نصب شده است ، نام برد و نیز چهار سنگ نبشته مشتمل بر ابیاتی که بر اسپر بدنه جنوبی رواق غرب نصب شده و از جریان آب قنات پیر مهدی حکایت می کند. تاریخ این سنگ نبشته 1064 هـ . ق است . سنگ نبشته دیگری به تاریخ 1078 هـ . ق نیز گویای  احداث برکه ای در کنار مزاراست.

امامزاده شاهزاده ابواحمد

این زیارتگاه درفاصله بین " چهارامامزاده" و " شاهزاده سید علی" در شهر قم قرار دارد و مدفن ابواحمد محمد  بن حنیفه یکی از نوادگان حضرت علی (ع) است . در این بنا آثار هنری در برگیرنده گچبری و کاشی کاری قابل مشاهده است.

امامزاده شاه احمد قاسم(ع)

مزار " احمد بن قاسم " یا شازده قاسم (ع) یکی از نوادگان امام جعفر صادق(ع) ، در جنوب شرقی شهر قم نزدیک دروازه قلعه ، قرار دارد این بنا از آثارخاندان علی صفی ( فرمانروایان قم در سده هشتم هـ . ق ) است و گچبری های رنگی زیبا و ارزشمند آن تاریخ 780 هـ. ق ، کار " علی بن محمد بن ابی شجاع " هنرمند برجسته آن دوران است.

لوح این مرقد با تاریخ 663 هـ . ق از کاشی زرین فام که اکنون با عنوان محراب مسجد قم در موزه برلین نگهداری می شود ، از آثار هنری " علی بن محمد بن ابی طاهر " است.

 

قم - امامزاده ها

شاه حمزه (ع)

مزار شاه حمزه که آن را متعلق به حمزه فرزند امام موسی کاظم (ع) می دانند، بنایی متعلق به نیمه نخست سده دهم هـ . ق است و نزدیک میدان کهنه شهر قم قرار دارد . سبک بنای این مزار، مشابه بنای حرم حضرت معصومه (س) با ابعاد کوچک است.

بنا مرکب از دو بقعه است که در برابر آنها، صحنی به طول وعرض 32 و 15 متر قرار دارد. این صحن را " میرزا علی اصغر امین السطانِ  صدر اعظم " زمانی که از صدارت برکنار شد و در قم اقامت گزیده ، بنا نمود . بنا نمونه ای خوب از سبک معماری وتزیین آن دوره به شمارمی رود. گنبد امامزاده به ارتفاع ده متر، به شکل حلزونی یعنی ترکیبی از مخروط وگنبد و از آثار اوایل سده حاضر است.

امامزاده شاهزاده جعفرغریب

این آرامگاه که مدفن یکی از نوادگان حضرت امام کاظم (ع) است ، در شرق شهر قم قرار دارد. در وسط بقعه ی این زیارتگاه ، مرقدی با پوشش کاشی از آثار دوره فتحعلی شاه قاجار به جای مانده است .

امامزاده شاه جمال

این زیارتگاه دارای بقعه و گنبدی کوچک و چندین اتاق است . چهارجانب بقعه ، با چهار ایوان احاطه شده است. بنای زیارتگاه چهارگوش است و بر فراز بقعه گنبدی مشاهده می شود که از عرق چینی کوتاه با آجر و خشت تشکیل شده ودر مرکز آن گنبد کوچک شلجمی ، آراسته به کاشی دیده می شود.

آب انبار کوچکی توسط " علی خان سنقری" نایب الحکومه قم در کنار این زیارتگاه بنا شده است.

این بنا که ساختمان آن را متعلق به دوره قاجار می دانند، برسر راه جاده اراک قراردارد.

 

قم - امامزاده ها

شاهزاده زکریا

در بخش خلجستان بین روستای عیسی آباد و میدانک ، رود کوچک خشکی وجود دارد که درکنار آن از عمق 5 متری سطح زمین ، سدی آجری به صورت برجی از سنگ وگچ بنا شده است . ساختمان امامزاده زکریا در دوره صفویه برروی این سد بنیان شد . نمای بیرونی این بقعه هشت ضلعی و با آجر وگچ  بنا شده است.

شش امامزاده

این زیارتگاه تنها امامزاده شاخص و برجسته دهستان قمرود است که به سبکی ساده و با ویژگی های معماری بومی منطقه در سال 1331 هـ . ق ( عصر ناصری) به همت " مهند س الممالک غفاری "  بنا شده است . در این بقعه چنانچه از نام آن بر می آید، شش تن که همه از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند ، مدفونند. ویژگی شاخص بنا ، کاشی های هفت رنگ عصر قاجاریه و کتیبه های کاشی کاری بر فراز قسمت ورودی بناست.

امامزاده شاهزاده جعفر

این زیارتگاه در روستای " گیو " نزدیک دستگرد خلجستان قرار دارد و مدفن یکی از فرزندان امام کاظم (ع) به شمار می رود. این بنا با جداری از تخته سنگ های بلند و کم حجم و ملات گچ ساخته شده و قاعده آن ازبیرون به شکل برج است . زیارتگاه در ابتدا از داخل نیز به صورت برج بود که در تعمیرات و تزیینات عهد صفوی جدار درونی آن به صورت هشت ترکی در آمد.

امامزاده عبدالله

این بنا نزدیک قلعه صدری قرار دارد و منسوب به یکی از نوادگان امام سجاد (ع) است . بر فراز بقعه ی این زیارتگاه ، ایوانی الحاقی قرار دارد که قسمتی از آن ،  نزدیک درگاه ، به شیوه معرق ، کاشی کاری شده و احتمالاً به دوره قبل از حکومت قاجار تعلق دارد.

 

قم - امامزاده ها

امامزاده علی بن  جعفر(ع)

امامزاده علی بن جعفر مشهور به " در بهشت " در شرق شهر قم قرار دارد. بنا هشت وجهی با گنبد دو پوشش هرمی شکل ، به اوایل سده هشتم هـ . ق تعلق دارد که در دوره قاجار ایوان و بیوتاتی بدان اضافه شد. این امامزاده مدفن " علی بن جعفر " فرزند امام صادق (ع) است . این بقعه پس از آستانه مقدسه بربقیه اماکن و مقابر استان قم از نظر تزیینات برتری دارد. یکی از مهم ترین عناصر تزیینات این بقعه هنر گچبری به کار رفته درآن است که در زمره ی برجسته ترین آثار هنری سده هشتم وهم طراز بناهایی همچون " گنبد علویان همدان ، " مدرسه حیدریه ی قزوین" و " بقعه پیربکران اصفهان " محسوب می شود.

کاشی های کوکبی زرین فام ازاره بنا بالغ بر 94 پارچه با نقش های گیاهی ، حیوانی وانسانی و کتیبه هایی به خط نسخ شامل آیات قرآن ،  روایات مذهبی و ابیات فارسی ، از دیگر تزیینات منحصر به فرد این بقعه به حساب می آیند و بخش هایی از آنها ، امروزه زینت بخش بسیاری از موزه های ایران وجهان است.

محراب زرین فام بنا که در طاق نمای جنوبی بقعه قرار داشت و به دستور " یوسف بن علی بن محمد بن ابن طاهر" آخرین فرد از خاندان ابی طاهر به سال 734 هـ . ق ساخته شده بود ، یکی دیگر از آثارهنری این بقعه است . این محراب امروزه زینت بخش موزه ی دوران اسلامی درموزه ملی ایران است.

 

قم - امامزاده ها

امامزاده معصومه ( زینب خاتون)

بنای امامزاده سیده معصومه ( زینت خاتون ) از احفاد ( نوادگان ) امام موسی کاظم (ع) ، دردامنه کوهی درشمال غربی شهر کهک قرار دارد. هرچند به استناد شواهد باقی مانده ، اسکلت اصلی بنا به پیش از دوران صفوی تعلق دارد ، اما به اعتبار یک قطعه چوب منبت که از صندوق منبت روی قبر باقی مانده  وکتیبه ای  که با تاریخ 999 هـ . ق موجود است ، بنا والحاقات جانبی آن متعلق به دوران صفوی است.

برجسته ترین اثر هنری بازمانده از امامزاده معصومه، در منبت گره کاری و گل میخ کوبی شده آن است که تاریخ 979 هـ. ق برروی آن حک شده و امروزه زینت بخش موزه باغ فین کاشان است.

امامزاده ناصر(ع)

بنای چهار ضلعی امامزاده ناصرالدین (ع) در شهرقم از آثار سده دوازده هـ . ق یا اواخر دوره صفویه به شمار می رود. این بقعه به صورت چهار گوش مختلف الاضلاع به طول 50/4 متر وعرض 20/4 متر است . جداره های بنا تا حدود یک متر از سنگ مرمر پوشیده شده و بقیه آن با کاشی های فیروزه فام ساده وخشتی و آینه کاری تزیین یافته است.

سقف زیارتگاه از داخل مزین به آینه و گچبری است. نمای بیرونی بنا از آجر و کاشی ساخته شده است . این بنا دو مدخل دارد، اما فاقد صحن ، ایوان و بیوتات است. در این بنا یکی از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) مدفون است.

امامزاده هادی (ع)

درکنار جاده جمیزقان – قاهان  در دامنه کوه ، بقعه ای به نام امامزاده هادی (ع) قرار دارد. وی یکی از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا (ع) وحضرت معصومه (س) است . بنای این زیارتگاه از هشت صد سال پیش به جای مانده است.

شاهزاده هادی

این زیارتگاه از دوره صفویه باقی مانده و در روستای وشنوه قرار دارد . بنای آن دارای ساختمانی چهار ضلعی است که با گنبدی ترک از کاشی تزیین یافته است . برجدارهای ساختمان نقاشی قدیمی به جای مانده است . این نقوش حدود هفتاد سال پیش توسط " میر حسن نقاش " انجام شده است.

از دیگر امامزاده های استان قم می توان به موارد زیر اشاره  نمود: امامزاده ابراهیم در بخش کهک در روستا ی  سیرو، امامزاده فاضل از بناهای دوره قاجاریه در روستا ی  بیدهند بخش کهک از دوره صفویه ، بقعه متبرکه سکینه خاتون یکی ازنوادگان امام کاظم (ع) که از سال های آغازین دوره صفویه دربخش مرکزی روستای زالون آباد به جای مانده است ، بنای شاهزاده مهدی غایب از دوره صفویه در بخش خلجستان روستای کاسوا، بنای امامزاده عاقب متعلق به دوره قاجاریه در بخش خلجستان روستای بنابر، شاهزاده ابوطالب از بناهای دوره صفویه در بخش خلجستان روستای نویس ، شاهزاده احمدبن علی متعلق به سده نهم هـ . ق در بخش خلجستان روستای کاسوا، بقعه علمدار احتمالاً از سده های پنجم وششم هـ. ق در روستای کیاب بخش خلجستان ، بقعه سلطان محمود از دوره صفویه در بخش کهک درروستای صرم ونیز مقبره شیخ اباصلت در محله مسجد جامع قم از دوره صفویه ، آرامگاه شاهزاده احمد بن محمد حنیفه از آثار سده های هشتم تا دهم هـ . ق درکنار امامزاده شاه سید علی قم، امامزاده ابوالعباس احمد (ع) ، مجاور " در بهشت " قم از آثار سده هشتم هـ . ق ، امامزاده شاهزاده احمد وعلی حارث در خاکفرج ، امامزاده شاهزاده جعفر غریب مدفن ، یکی از نوادگان حضرت امام کاظم (ع) در شرق شهر قم ، چهار امامزاده از دوره قاجاری در کنار مسجد جامع  و گورستان قدیمی شهر کهک و...

 

قم - امامزاده ها

مقابر باغ گنبد سبز

شهر قم درسده هشتم هـ . ق شاهد ساخت یادمان های مذهبی تاریخی متعددی بود که درفرهنگ معماری ایران به نام " برج های آرامگاهی " شناخته می شوند. شاخص ترین این بناها مجموعه ای را تشکیل می دهند که تحت عنوان " مقابر دروازه کاشان قم" شناخته می شوند .

دراین سه بنا که از نظر هنر گچبری از نمونه های منحصر به فرد به شمار می روند، امرای خاندان " علی صفی"  فرمانروایان مستقل قم در سده هشتم هـ . ق مدفونند. این مجموعه از سه برج آرامگاهی تشکیل شده که از جنوب به شمال قرار گرفته اند.

مقبره " خواجه اصیل الدین " که دو تن از امرای خاندان صفی در آن به خاک سپرده شده اند و تاریخ 761 هـ . ق در این برج مشاهده می شود.

مقبره " خواجه علی صفی "  مدفن سه تن از امرای خاندان صفی . تاریخ 792 هـ. ق  در این آرامگاه به چشم می خورد .

مقبره شمالی به اواخرسده هشتم و اوایل سده نهم هـ . ق تعلق دارد.

شلجمی : اگر دو قوس از دایره بر سطحی محیط شود که هر دو از نصف دایره طولشان بیشتر باشد و انحداب یا کوژی آن دو در دو جانب باشد آن شکل را شلجمی گویند.

ازاره : آن قسمت ا ز دیوار اتاق و یا ایوان که از کف طاقچه تا روی زمین بود.

 

کتاب میراث فرهنگی استان قم

زهره پری نوش - سایت تبیان

 http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=3826

آنچه درتحقیقات قبلی ام یافتم این است که در

 شهرمقدس قم ۴۴۴ امامزاده ع مدفونند

 

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

صدقه برای امام زمان (ع)

 

صدقه برای امام زمان (ع)

یکی از وظایفی که در زمان غیبت کبرا برای منتظران عنوان گردیده، صدقه دادن جهت سلامتی وجود مقدس امام عصر(ع) است. قبل از آنکه روایات در این موضوع را یادآور شویم سؤالی را مطرح می‌کنیم و آن اینکه: وجود و بقای آن امام بزرگوار با عنایت ذات اقدس الهی انجام گرفته و می‌گیرد، حال چنین وجود مبارکی که سالیان سال است بر طبق اعتقاد شیعه به دنیا آمده و خداوند او را حفظ فرموده، چه نیازی به صدقه دارد؟!

 

http://ya-emame-zaman.blogfa.com

صدقه برای امام زمان (ع)

یکی از وظایفی که در زمان غیبت کبرا برای منتظران عنوان گردیده، صدقه دادن جهت سلامتی وجود مقدس امام عصر(ع) است. قبل از آنکه روایات در این موضوع را یادآور شویم سؤالی را مطرح می‌کنیم و آن اینکه: وجود و بقای آن امام بزرگوار با عنایت ذات اقدس الهی انجام گرفته و می‌گیرد، حال چنین وجود مبارکی که سالیان سال است بر طبق اعتقاد شیعه به دنیا آمده و خداوند او را حفظ فرموده، چه نیازی به صدقه دارد؟!

سید محمد تقی جواهری
یکی از وظایفی که در زمان غیبت کبرا برای منتظران عنوان گردیده، صدقه دادن جهت سلامتی وجود مقدس امام عصر(ع) است. قبل از آنکه روایات در این موضوع را یادآور شویم سؤالی را مطرح می‌کنیم و آن اینکه: وجود و بقای آن امام بزرگوار با عنایت ذات اقدس الهی انجام گرفته و می‌گیرد، حال چنین وجود مبارکی که سالیان سال است بر طبق اعتقاد شیعه به دنیا آمده و خداوند او را حفظ فرموده، چه نیازی به صدقه دارد؟!

در پاسخ به این سؤال، ابتدا بیان می‌کنیم که صدقه برای حضرت به چه صورت‌هایی تصور می‌شود:
1. صدقه از جانب ولی‌عصر(ع): انسان به نیابت از آن حضرت صدقاتی را می‌دهد تا بدین وسیله برای آن حضرت ثواب و اجری حاصل گردد، همان‌طوری که به نیابت آن حضرت حج انجام می‌گیرد. در این‌گونه نیابت‌ها هیچ اشکال و ایرادی نیست، زیرا سخنی از سلامتی برای آن حضرت، مطرح نشده است.

2. صدقه برای سلامتی آن حضرت: در این مورد است که اشکال مطرح می‌شود که وجود آن حضرت چه نیازی به صدقه دارد؟ در جواب می‌توان بیان داشت که صدقه برای سلامتی آن حضرت می‌تواند از بیماری‌ها باشد نه به خاطر تحفّظ از مرگ. توضیح اینکه آن وجود مقدس همانند انسان‌های دیگر مریض می‌شوند و در معرض آفات قرار می‌گیرند.

........................

http://ya-emame-zaman.blogfa.com/post-13.aspx

گوگل

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

 یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

http://shiaphoto.blogspot.com

 

السلام علیک یا رسول الله (ص)

السلام علیک یا حسن این علی (ع)

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا(ع)

 http://asheghekarbala.blogfa.com

 

در جای جای طلائیه درجستجوی تو بودم آقا....غافل از اینکه گمشده خودم بودم نه تو........

http://majnoonolhosein110.blogfa.com

 

 

 

http://www.ahlebayt14.blogfa.com

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

دو تصویر جدید از قبور ائمه بقیع (ع) - حرم امام رضا ع و امام حسین ع و حضرت عباس ع

دو تصویر جدید از قبور ائمه بقیع (ع) - یادگار سفر عمره ۸۷

 

قبور ائمه بقیع  قبور ائمه بقیع

 

 www.haajmohsen.blogfa.com/post-37.aspx

یا غریب الغربا

یا امام رضا ع 

 

یا سیدالشهداء

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گنبد قمر بنی هاشم در شب بین الحرمین

یا حضرت عباس ع

http://www.ahlebayt14.blogfa.com

 

http://www.ahlebayt14.blogfa.com

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

یوم الهدم چه روزی است ؟

یوم الهدم چه روزی است ؟
8 شوال سالروز فاجعه تخریب حرم مطهر ائمه مظلوم بقیع علیهم‌السلام

یوم الهدم :
تا به حال نام یوم الهدم را شنیده اید ؟ یوم الهدم یعنی روز ویران کردن ...
در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری پس از اشغال مکه ، وهابیان به سرکردگی عبدالعزیزبن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورین عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور هم چنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنین مادر حضرت اباالفضل العباس – علیه السلام – و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق – علیه السلام – و بسیاری قبور دیگرپرداختند . ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق – علیهم السلام – قرار داشت را از جا در آورده ، بردند . اما این اولین حمله آنان به مدینه نبود . آنان در سال 1221 هجری نیز یک بار دیگر به مدینه هجوم برده ، پس از یک سال و نیم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصزف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشیای گرانبهای حرم پیامبر – صلی الله علیه و آله و سلم – و تخریب و غارت قبرستان بقیع نمودند .
طبق نقل تاریخی آن ها در این حمله چهل صندوق مملو از جواهرات مرصع به الماس و یاقوت گرانبها و حدود یکصد قبضه شمشیر با غلاف های مطلا به طلای خالص و تزیین شده به الماس و یاقوت و ... به یغما بردند . و این نیز نخستین حمله آنان به مقدسات اسلامی نبود . صلاح الدین مختار نویسنده و مورخ وهابی در کتاب "تاریخ املکه العربیه السعودیه کما عرفت" بخشی از افتخارات وهابیت در حمله به کربلای معلی را چینن شرح می دهد : در سال 1216 امیرسعود در رأس نیروهای بسیاری از مردم نجد و حبوب و حجاز و تهامه و نواحی دیگر به قصد عراق حرکت نمود و در ماه ذی القعده به شهر کربلا رسید و آن را محاصره کرد. سپاه مذکور باروی شهر را خراب کردند و به زور وارد شهر شدند. بیشترمردم را در کوچه و بازار و خانه ها به قتل رسانیدند و نزدیک ظهر با اموال و غنائم فراوان از شهر خارج شدند ، سپس در محلی به نام ابیض گرد آمدند . خمس اموالرا خود سعود برداشت و بقیه را به هر پیاده یک سهم و به هر سوار دو سهم قسمت کرد .(چون به نظر آنها جنگ با کفار بود)
عثمان بن بشر از دیگر مورخان وهابی درباره حمله به کربلا چنین می نویسد: "… گنبد روی قبر (یعنی قبر امام حسین علیه السلام) را ویران ساختند و صندوق روی قبر را که زمرد و یاقوت و جواهرات دیگر در آن نشانده بودند، برگرفتند و آنچه در شهر از مال و سلاح و لباس و فرش و طلا و نقره و قرآن های نفیس و جز آن‌ها یافتند، غارت کردند و نزدیک ظهر از شهر بیرون رفتند در حالی که قریب به 2000 تن از اهالی کربلا را کشته بودند."

.......................

yaranemahdi313110.parsiblog.com/-678514.htm


 yaranemahdi313110.parsiblog.com/-678514.htm

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

زیارت از بقیع تا حرم امام رضا ع

 

 

 seied74.blogfa.com/8512.aspx

  ای آستان قدس تو تنها پناه من

بر خاک باد پیش تو روی سیاه من

می آید از درون ضریحت شمیم عشق

پیچیده در فضای حرم سوز و آه من

 

قطره ای دریا پرستم یا رضا

در هوایت مست مستم یا رضا

دل بریدم ازهمه خلق جهان

عهد و پیمان با تو بستم یا رضا

محبوب رضاست هرکه دل ریش تر است

از کعبه صفای این حرم بیشتر است

اینجاست طبیبی که ندارد نوبت

هرکه دل شکسته تر پیشتر است

http://seied74.blogfa.com/8512.aspx

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

غار حرا

 غار حرا

http://mesgar.persiangig.com/image/make/hara1.jpg

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩
تگ ها : غار حرا

زیارت بقیع مظلوم

 

اخر یه روز شیعه برات حرم می سازه
حرم برای تو شه کرم می سازه

http://www.karimahlbait.ir/cat-60.aspx

 بقیع درسالهای قبل

 بقیع امروز

مسجدالنبی

عکس هوایی بقیع

منطقه مسجد النبی تا کمربندی اول

 

منطقه 14 کیلومتری مدینه

اینم عکس مسجد النبی (ع) از نزدیکتر :

منطقه 3 کیلومتری مدینه

موقعیت اماکن مدینه

omre86.blogfa.com/cat-2.aspx

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

زیارت سه ضریح مقدس در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی ع

 

نمای غربی آستان

ضریح امام زاده طاهر

ضریح حضرت عبدالعظیم ع

نمای بالایی حضرت عبدالعظیم حسنی ع

 

ضریح امام زاده طاهر

نمای داخلی ضریح امام زاده طاهر ع

ضریح امام زاده حمزه ع 

عکسهای قدیمی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی ع

www.karimahlbait.ir/post-4877.aspx

 www.karimahlbait.ir/post-4877.aspx

 

www.karimahlbait.ir/post-4877.aspx

حرم حضرت عبدالعظیم 

 www.karimahlbait.ir/post-4877.aspx

حرم حضرت عبدالعظیم 

 www.karimahlbait.ir/post-4877.aspx

 

حرم حضرت عبدالعظیم
حرم حضرت عبدالعظیم 
حرم حضرت عبدالعظیم 
حرم حضرت عبدالعظیم
حرم حضرت عبدالعظیم 

السلام علیک یا حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)

السلام علیک یا حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)

ما کم سعادتیم که خدمت نمی رسیم:

ما کم سعادتیم که خدمت نمی رسیمالسلام علیک یا سیدالکریم(ع)

نه! بی لیاقتیم که خدمت نمی رسیم

 

ما کم اراده های به ظاهر خداپرست

در بند عادتیم که خدمت نمی رسیم

 

محتاج ما ، کریم شما ، پس تصدقیالسلام علیک یا سیدالکریم(ع)

درگیر حاجتیم که خدمت نمی رسیم

 

ما فکر می کنیم که فرصت همیشه هست

غرق حماقتیم که خدمت نمی رسیم

 

آقا شما همیشه ز ما یاد میکنی

ما کم سعادتیم که خدمت نمی رسیم

 iranfardin.blogfa.com/87013.aspx

ضلع غربی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در سال:1323

 

ضریح امام زاده حمزه ع

 

گنبد مصلی

 منبع:http://www.abdolazim.com

http://www.web1385.blogfa.com/post-126.aspx

 

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٩

ابن سیرین و تعبیر خواب - پاداش سختی کار خیر

ابن سیرین و تعبیر خواب

ابن سیرین و تعبیر خواب

ابن سیرین مى گوید: در بازار به شغل بزازى اشتغال داشتم، زنى زیبا براى خرید به مغازه ام آمد، در حالى که نمى دانستم به خاطر جوانى و زیباییم عاشق من است، مقدارى پارچه از من خرید و در میان بغچه پیچید، ناگهان گفت: اى مرد بزاز! فراموش کرده ام پول همراه خود بیاورم، این بغچه را به کمک من تا منزل من بیاور و آنجا پولش را دریافت کن! من به ناچار تا کنار خانه ى او رفتم، مرا به دهلیز خانه خواست، چون قدم در آنجا گذاشتم در را بست و پوشش از جمال خود برگرفت و اظهار کرد: مدتى است شیفته ى جمال توام و راه رسیدن به وصالت را در این طریق دیدم، اکنون در این خانه تویى و من، باید کام مرا برآورى، ورنه کارت را به رسوایى مى کشم.

 

به او گفتم: از خدا بترس، دامن به زنا آلوده مکن، زنا از گناهان کبیره و موجب ورود به آتش جهنم است. نصیحتم فایده نکرد، موعظه ام اثر نبخشید، از او خواستم از رفتن من به دستشویى مانع نشود، به خیال اینکه قضاى حاجت دارم مرا آزاد گذاشت. به دستشویى رفتم، براى حفظ ایمان و آخرت و کرامت انسانى ام سراپاى خود را به نجاست آلوده کردم، چون با آن وضع از آن محل بیرون آمدم، درب منزل را گشود و مرا بیرون کرد، خود را به آب رساندم، بدن و لباسم را شستم، در عوض اینکه به خاطر دینم خود را ساعتى به بوى بد آلودم، خداوند بویم را همچون بوى عطر قرار داد و دانش تعبیر خواب را به من مرحمت فرمود.

 

 

منبع: سفینة البحار : 4 / 352 ، باب السین بعده الیاء

http://narmanjeles.persianblog.ir/post/55

...............................

پاداش سختی کار خیر

مردی صبح زود از خواب بیدار شد تا نمازش را در خانه خدا (مسجد) بخواند. لباس پوشید و راهی خانه خدا شد.در راه به مسجد، مرد زمین خورد و لباسهایش کثیف شد. او بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت.

مرد لباسهایش را عوض کرد و دوباره راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد و در همان نقطه مجدداً زمین خورد!او دوباره بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت.

 

یک بار دیگر لباسهایش را عوض کرد و راهی خانه خدا شد.در راه به مسجد، با مردی که چراغ در دست داشت برخورد کرد و نامش را پرسید. مرد پاسخ داد: (( من دیدم شمادر راه به مسجد دو بار به زمین افتادید.))، از این رو چراغ آوردم تا بتوانم راهتان را روشن کنم. مرد اول از او بطور فراوان تشکر می کند و هر دو راهشان را به طرف مسجد ادامه می دهند.

 


همین که به مسجد رسیدند، مرد اول از مرد چراغ بدست در خواست می کند تا به مسجد وارد شود و با او نماز بخواند. مرد دوم از رفتن به داخل مسجد خودداری می کند. مرد اول درخواستش را دوبار دیگر تکرار می کند و مجدداً همان جواب را می شنود. مرد اول سوال می کند که چرا او نمی خواهد وارد مسجد شود و نماز بخواند. مرد دوم پاسخ داد: ((من شیطان هستم.)) مرد اول با شنیدن این جواب جا خورد. شیطان در ادامه توضیح می دهد:

((من شما را در راه به مسجد دیدم و این من بودم که باعث زمین خوردن شما شدم.)) وقتی شما به خانه رفتید، خودتان را

تمیز کردید و به راهمان به مسجد برگشتید، خدا همه گناهان شما را بخشید. من برای بار دوم باعث زمین خوردن شما شدم و حتی آن هم شما را تشویق به ماندن در خانه نکرد، بلکه بیشتر به راه مسجد برگشتید. به خاطر آن، خدا همه گناهان افراد خانواده ات را بخشید. من ترسیدم که اگر یک بار دیگر باعث زمین خوردن شما بشوم، آنگاه خدا گناهان افراد دهکده تان را خواهد بخشید. بنا براین، من سالم رسیدن شما را به خانه خدا (مسجد) مطمئن ساختم.

نتیجه اخلاقی داستان:

کار خیری را که قصد دارید انجام دهید به تعویق نیاندازید. زیرا هرگز نمی دانید چقدر اجر و پاداش ممکن است ازمواجه با سختی های در حین تلاش به انجام کار خیر دریافت کنید. پارسائی شما می تواند خانواده و قوم تان را بطور کلی نجات بخشد.

این کار را انجام دهید و پیروزی خدا را ببینید. اگر ارسال این پیام شما را به زحمت می اندازد یا وقتتان را زیاد می گیرد، پس آن کار را نکنید. اما پاداش آن را که زیاد است نخواهید گرفت.

 ستایش خدایی را است بلند مرتبه!

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

شاید از این پرده، ندایی دهند

شاید از این پرده، ندایی دهند

دیده فرو بسته ام از خاکیان                    تا نگرم جلوه ی افلاکیان

شاید از این پرده ، ندایی دهند                یک نفسم راه به جایی دهند

آنکه در این پرده ، گذر یافته است            چون سحر از فیض نظر یافته است

خوی سحر گیر و نظر پاک باش                راز گشاینده ی افلاک باش

خانه ی تن ، جایگه زیست نیست            در خور جان فلکی نیست نیست

آنکه تو داری سر سودای او                    برتر از این پایه بود جای او

پرتو این کوکب رخشان دگر                     کوکبه ی شاه خراسان دگر

آینه ی غیب نما را ببین                        ترک خودی گوی و خدا را ببین

هر که بر او نور رضا تافته است                 در دل خود گنج رضا یافته است

سایه ی شه، مایه ی خرسندی است           ملک رضا ،ملک رضاوندی است

کعبه کجا ، طوف حریمش کجا                     نافه کجا ، بوده نسیمش کجا

http://zareijavad.persianblog.ir

عکس گل های زیبا | WWW.NAZPIX2.MIHANBLOG.COM

عکس گل های زیبا | WWW.NAZPIX2.MIHANBLOG.COM

http://erfan77.persianblog.ir/1388/11

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

قال رسول الله(ص):نورعینی،حسین منی،أنا من حسینی

قال رسول الله(ص):نورعینی،حسین منی،أنا من حسینی

 

     ** عـرش بـر جـلـوۀ رخـسـار حسین(ع) مـی نـازد **
                                        **
عـرش بـر اشـک عــزادار حسین(ع) مـی نـازد **

     ** قـبـر شـش گـوشـه بـه زوّار حسین(ع) مـی نازد **
                                        **
کــربـلاء هــم بــه علمدار حسین(ع) مــی نــازد **

     ** فاطمه(س) ام ابــیـهــا ، بــه حسین(ع) مــی نــازد **
                                        **
هـمـه جـا زینب کبری(س) بـه حسین(ع) مـی نازد **

     ** این حسین(ع) کـیسـت کـه مـحبوب تمام دلهاست **
                                        **
او حسین(ع) است حسین(ع)، میوۀ قلب زهراء(س) **

 

"یا صاحب الزّمان عجّل ظهورک"

http://kanizezahra.blogfa.com/post-239.aspx

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

"یا صاحب الزّمان عجّل ظهورک"

اَللَّهُمَ صَلِ عَلَی فَاطِمَةَ وَأبیهَا وَبَعلِهَاوَبَنیهَابِعَدَدِمَاأحَاطَ بِهِ عِلمُک"
"قالَ رَسُول الله (ص):اِنَّ اللّهَ عَزَّوَجَل یَغضِبُ لِغَضَبِ فاطِمَه وَیَرضی لِرِضَاهَا"

http://kanizezahra.blogfa.com

**اللّهم عجّل لولیک الفرج**

 

               ما، در دو جهان،فاطمه جان

دل به تو بستیم                محبان تو هستیم

نظر کن ز عنایت                به فردای قیـامت

        
"یا صاحب الزّمان عجّل ظهورک"

 

" فاطمه جان حاجت ما روا کن.....زائر هم بقیع وکربلا کن "

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://kanizezahra.blogfa.com/post-152.aspx

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

تا کنون آیا ز خود پرسیده ایدراز شرح غصه اش با چاه را

تا کنون آیا ز خود پرسیده ایدراز شرح غصه اش با چاه را

 

در میان آن همه رنج علی

کس چه می داند غم جانکاه را

تا کنون آیا ز خود پرسیده اید

راز شرح غصه اش با چاه را

درک آیا کرده اید مولای ما

با چه حالی دفن کرد آن ماه را

بعد زهرا شد اسیر دردها

در دلش مولا نهان کرد آه را.

http://www.astane.mihanblog.com/post/868

عکسها گوگل

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

صدقه برای وجود مقدس ولی‌عصر(ع)

صدقه برای وجود مقدس ولی‌عصر(ع)
astane

یکی از وظایفی که در زمان غیبت کبرا برای منتظران عنوان گردیده، صدقه دادن جهت سلامتی وجود مقدس امام عصر(ع) است. قبل از آنکه روایات در این موضوع را یادآور شویم سؤالی را مطرح می‌کنیم و آن اینکه: وجود و بقای آن امام بزرگوار با عنایت ذات اقدس الهی انجام گرفته و می‌گیرد، حال چنین وجود مبارکی که سالیان سال است بر طبق اعتقاد شیعه به دنیا آمده و خداوند او را حفظ فرموده، چه نیازی به صدقه دارد؟!

 

سید محمد تقی جواهری
یکی از وظایفی که در زمان غیبت کبرا برای منتظران عنوان گردیده، صدقه دادن جهت سلامتی وجود مقدس امام عصر(ع) است. قبل از آنکه روایات در این موضوع را یادآور شویم سؤالی را مطرح می‌کنیم و آن اینکه: وجود و بقای آن امام بزرگوار با عنایت ذات اقدس الهی انجام گرفته و می‌گیرد، حال چنین وجود مبارکی که سالیان سال است بر طبق اعتقاد شیعه به دنیا آمده و خداوند او را حفظ فرموده، چه نیازی به صدقه دارد؟!

در پاسخ به این سؤال، ابتدا بیان می‌کنیم که صدقه برای حضرت به چه صورت‌هایی تصور می‌شود:
1. صدقه از جانب ولی‌عصر(ع): انسان به نیابت از آن حضرت صدقاتی را می‌دهد تا بدین وسیله برای آن حضرت ثواب و اجری حاصل گردد، همان‌طوری که به نیابت آن حضرت حج انجام می‌گیرد. در این‌گونه نیابت‌ها هیچ اشکال و ایرادی نیست، زیرا سخنی از سلامتی برای آن حضرت، مطرح نشده است.

2. صدقه برای سلامتی آن حضرت: در این مورد است که اشکال مطرح می‌شود که وجود آن حضرت چه نیازی به صدقه دارد؟ در جواب می‌توان بیان داشت که صدقه برای سلامتی آن حضرت می‌تواند از بیماری‌ها باشد نه به خاطر تحفّظ از مرگ. توضیح اینکه آن وجود مقدس همانند انسان‌های دیگر مریض می‌شوند و در معرض آفات قرار می‌گیرند. در تاریخ زندگانی امام صادق(ع) چنین آمده که بر حضرتش تبی عارض گشت، حضرت چندین بار «یا فاطمه» گفتند،1 یا در جای دیگر آمده که امام صادق(ع) در شب بیست و سوم ماه رمضان مریض بودند دستور دادند با همان حال بیماری، ایشان را به مسجد ببرند،2 ظاهراً به خاطر اهمیت احیاء شب بیست و سوم رمضان.
خلاصه در تاریخ زندگانی ائمه(ع) بسیار مشاهده می‌شود که امامان بزرگوار مریض می‌شدند و در بعضی موارد دستور ذبح گوسفند و اطعام می‌دادند. وجود مقدس امام زمان(ع) هم یکی از آن ائمة اثنی‌عشر است و از آن قاعده مستثنا نیست. نکته‌ای که هست اینکه ائمه(ع) در معرض آسیب‌های دیگر بوده‌اند و دشمنان آنان را از پای درآوردند، لیکن ارادة خداوند بر این قرار گرفته که وجود مقدس ولی‌عصر(ع) حفظ شود تا ظهور برسد و بر همگان آشکار گردد.

دلایل روایی:
روایات مورد نظر دو دسته هستند:
ـ روایات راجع به نیابت از حج
ـ روایات صدقه
در اینجا روایاتی را متذکر می‌شویم، ابتدا روایات مربوط به صدقه ذکر می‌شود:
الف ـ امام صادق(ع) می‌فرماید: «صدقه در شب، خشم و غصب خداوند را خاموش، گناه بزرگ را محو، و حساب روز قیامت را آسان می‌کند و صدقه در روز، موجب برکت در مال و زیادی عمر می‌شود».3
ب ـ امام صادق(ع) می‌فرماید: «صدقه دادن آشکار، هفتاد نوع بلا را دفع، و صدقه دادن پنهان، خشم و غضب خداوند را برطرف می‌سازد.»4
و اما روایات مربوط به انجام طواف، حج و صدقه به نیابت از ائمه(ع):

1. موسی بن قاسم می‌گوید: به امام جواد(ع) عرض کردم تصمیم داشتم که به نیابت از شما و پدرتان ـ علی بن موسی الرضا(ع) ـ طواف نمایم، اما مردم می‌گویند به نیابت امامان و اوصیا نمی‌توان طواف کرد. حضرت فرمودند: هر مقدار که برایت ممکن است به نیابت از ما طواف کن و این امر جایز است...

سپس از آن حضرت سؤال کردم که آیا می‌توانم از طرف مادرتان حضرت فاطمه(س) طواف کنم؟ حضرت فرمودند: این کار را بسیار انجام بده همانا این بهترین چیزی است که انجام خواهی داد.
2. علی بن ابی حمزه می‌گوید: «به حضرت ابو ابراهیم ـ موسی بن جعفر(ع) ـ عرض کردم: آیا از طرف زندگان و مردگان از خویشان و دوستان، حج به جا آورم و نماز بخوانم و صدقه بدهم؟ حضرت فرمود: بله، از سوی آنها صدقه بده، و نماز بگزار و به خاطر صله و پیوندت با او پاداش دیگری [نیز] برایت خواهد بود.5

3. مرحوم حاج شیخ عباس قمی در کتاب خودش6 به وظایف بندگان در زمان غیبت پرداخته و از جملة آن وظایف، صدقه برای حفظ وجود مقدس آن حضرت و نیز حج به نیابت آن حضرت اشاره کرده و نوشته است: این عمل (حج نیابتی) انجام می‌گرفته و مورد تقدیر حضرتش واقع شده است.

سید اجل علیّ بن طاووس به فرزندش چنین سفارش کرده است:7 پس در پیروزی و وفاداری و تعلّق خاطر و دلبستگی نسبت به آن حضرت(ع) به گونه‌ای باش که خداوند و رسول او(ص) و پدران آن حضرت و خود او از تو می‌خواهند و (هنگامی که نماز حاجت به جای می‌آوری) حوائج آن بزرگوار را بر خواسته‌های خود مقدم بدار و صدقه دادن از سوی آن جناب را پیش از صدقه دادن از سوی خودت و عزیزانت قرار ده و دعا برای آن حضرت را مقدم بدار که سبب می‌شود به سوی تو توجه کند و به تو احسان نماید.8
4. امام صادق(ع) می‌فرماید: چه چیز باز می‌دارد شما را که نسبت به والدین خود در حال زنده بودن و پس از مرگشان نیکی نماید، از سوی آنان نماز بگزارد، از طرف ایشان صدقه بدهد، حج بجای آورد و روزه بگیرد، پس آنچه انجام داده برای آنان خواهد بود و مثل آن ثواب برای او است. پس خداوند عزّوجلّ به خاطر نیکی و صله‌اش، خیر بسیاری برای او خواهد افزود.9

از مجموع این روایات و نظایر آنها روشن می‌شود که صدقه دادن و نماز خواندن و حج به جا آوردن و انجام دیگر امور خیر به نیابت از زندگان و مردگان جایز، بلکه مستحب است، و از آنجا که امام(ع) نسبت به شیعیانشان اولی به نفس خودشان می‌باشند و باید در تمام امور آن حضرت را مقدم بر خودشان بدارند، پس به جاست که در صدقه دادن هم مانند دعا کردن، آن حضرت را بر خود مقدم نمایند، حال فرق نمی‌کند که بدون نیابت، این صدقه را برای سلامتی آن وجود مقدس و به خاطر ثوابش به ایشان هدیه کند یا به نیابت از آن بزرگوار، چه این که در سیره و روش?علمای ربانی و سفارشات آنها، هر دو وجه وجود داشته است.


توضیح بیشتر: در اینجا ممکن است اشکالی بیان شود و آن اینکه بین دعا و صدقه چه فرق است همان‌طور که دعا برای آن حضرت است صدقه هم مطلقاً جایز بلکه مستحب است.

در بعضی از ادعیه برای وجود و بقای آن حضرت دعا می‌شود یکی از آن دعاهایی است که سید بن طاووس و شیخ در مصباح و مرحوم حاج شیخ عباس قمی در مفاتیح‌الجنان ذکر کرده‌اند و اما آن قسمت دعا که برای حفظ آن حضرت است این است که می‌فرماید:
«و أعذه من شرّ جمیع ما خلقت و برأت و أنشأت و صوّرت و احفظه من بین یدیه و من خلفه و عن یمینه و عن شماله و من فوقه و من تحته بحفظک الذی لا یضیع من حفظته به»
خدایا! او را پناه ده از شرّ همة آنچه که آفریده‌ای و پدید آورده‌ای و ایجاد کرده‌ای و نقشه کشیده‌ای، و حفظ کن او را از پیش رو و پشت سر و از طرف راست و ازطرف چپ و از بالای سرش و زیر پایش به نگهداری و حفظ خودت، آن‌چنان حفظی که تباه نمی‌گردد و ضایع نمی‌شود آن کسی که تو او را حفظ کنی».

جواب از این اشکال این است که شاید منظور از حفظ در دعای وارده حفظ از بلاها باشد و اگر به فرازهای قبل از این جملات که در دعا ذکر شده رجوع کنیم مطلب روشن‌تر می‌شود، در اوّل دعا می‌فرماید: «اللّهم ادفع عن ولیّک و خلیفتک...؛ خدایادفع کن بلا را از ولیّ خودت و خلیفة خودت» بنابراین، جملات بعدی هم بر همان روال است، می‌خواهد بفرماید: « الله اعلم» خدایا! او را از همة اطراف محافظت فرما تا اینکه او را از هر گونه آسیبی در امان باشد. آسیب‌ها شامل هرگونه بلا، مریضی، سوء قصد و اهانت می‌شود.

اگر بگویید در دعای وارده، کلمة بلا و گرفتاری نیست، جواب اینست که مناسب با جملة « اللّهم ادفع عن ولیّک...» همان دفع از بلایا خواهد بود؛ معمولاً وقتی می‌خواهند از بیماری و مانند آن جلوگیری کنند با کلمة «دفع» عنوان می‌شود.

در خاتمه می‌خواهیم به عللی بگوییم که اساس ایراد و اشکال بر هم می‌ریزد و آن به این خاطر است که صدقه و همچنین دعا برای آن حضرت (مطلقاً) شایسته است یعنی چه برای دفع بیماری‌ها و چه برای حفظ آن وجود مقدس؛ بیان این مطلب آنست که لزومی ندارد شیعیان و مسلمانان که به دعا و صدقه در زمان غیبت موظف هستند توجه به غایت کنند و چون حفظ حضرتش را خداوند به عهده گرفته) بلکه ما مکلف هستیم برای آن حضرت صدقه دهیم و دعا کنیم (مطلقاً) یعنی چه برای حفظ باشد و چه برای سلامتی آن حضرت از بیماری‌ها و به تعبیر دیگر لازم نیست علت و حکمت ?ین وظیفه شایسته را لازم نیست بدانیم، ما باید بر طبق دستورات شرع ـ چه واجب و چه مستحب ـ عمل کنیم.
 
ماهنامه موعود شماره 109
 
پی‌نوشت‌ها:
1. بیت الاحزان، خلج شیخ عباس قمی.
2. مفاتیح الجنان، اعمال وارده در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان.
3. ینابیع الحکمة، ج 3، ص 459.
4. ینابیع الحکمة، ج 3، ص 459.
5. وسایل الشیعه، ج 5، ص 367، ح 9.
6. منتهی الآمال.
7. کشف المحجة، علی بن طاووس، صص 152 ـ 151.
8. کشف المحجة، علی بن طاووس، صص 152 ـ 151، فصل 150.
9. اصول کافی، ج 2‌، ص 159، باب والدین، حدیث 1.

  منبع ::  سایت موعود

http://www.astane.mihanblog.com/post/855

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

قرآن کریم و بشارت هاى پیامبران

قرآن کریم و بشارت هاى پیامبران

مهم‏ترین آیاتى که مى‏توان از آنها استفاده کرد که در کتاب‏هاى پیشین به ظهور پیامبر اسلام، بشارت داده شده است، از این قرار است:
۱. در برخى از آیات سخن از این است که اهل کتابِ زمان پیامبر، آن حضرت را به خوبى مى‏شناختند: «الذین اتیناهم الکتاب یعرفونه کما یعرفون ابناءهم: کسانى که به ایشان کتاب داده‏ایم، همان‏گونه که فرزندان خود را مى‏شناسند، او [حضرت محمد] را مى‏شناسند.» (بقره/۱۴۶؛ انعام/۲۰)
۲. در آیه دیگرى آمده است که اهل کتاب حقانیت قرآن را مى‏دانند: «و الذین آتیناهم الکتاب یعلمون انه مُنزَّلٌ من ربک بالحق: و کسانى که بدیشان کتاب داده‏ایم مى‏دانند که آن [قران] از جانب پروردگارت به حق فرو فرستاده شده است.» (انعام /۱۱۴)
......................

http://www.astane.mihanblog.com/post/862

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

با شکسته دلى مرا بخوان

با شکسته دلى مرا بخوان:

دستورالعملى از حاج میرزا ملکى تبریزى در رابطه با آداب دعا :: عارف کامل و عوامل عالم مرحوم حاج میرزا جواد ملکى تبریزى در کتاب المراقبات فى اعمال السنه بعد از ذکر مطالبى به آداب و آیین دعا مى پردازد و مى گوید: ... بجاست که پاره اى از آداب و آیین هاى دعا را در اینجا بیاوریم:

آداب دعا 

بارى دعا را آداب و آیین هاى ویژه اى است که اینک پاره اى از آنها را با بهره گیرى از روایات و احادیثى که در این باره هست، مى آوریم :

1 - امیدوارى به خدا و نومیدى از هر چه جز او (ست):

از آداب دعا این است که دعا کننده در برآمدن و روا شدن نیاز خویش تنها به خدا امید بندد و از هر چه و هر که جز او(ست)، امید ببرد، و در آیه شریفه و ادعوه خوفا و طمعا ( او را از روى ترس و امید بخوانید) به این ادب اشارتى شده است.

از پیامبر اکرم گزارش شد که فرمود: با یقین به اجابت، خدا را بخوانید و دعا و در خواست خود بدو برید.( ادعوا الله و انتم موقنون بالاجابه )

 

2 - پرهیز از گناه بویژه ستم به جان و جاه و مال مردم :

از دیگر آداب دعا این است که دعا کننده باید از گناه کارى بویژه دراز دستى و ستم کارى و حرام خوارى پرهیز کند، دست ستم از جان و مال و آبرو مردم کوتاه دارد و کردار خویش پسندیده سازد، اینک چند روایت :

از پیامبر(ص) روایت شده هر کس دوست دارد دعایش اجابت شود، بر اوست که کسب و کار و خورد و خوراکش را حلال و پاک سازد، یعنى از کلاه بردارى و حرام خوارى بپرهیزد.

در سفارش هاى خدا به عیسى(ع) آمده است: به ستمگران بنى اسرائیل بگو: در حال حرام خورى و بت پرستى مرا نخوانند، که من سوگند خورده ام هر که مرا بخواند اجابتش کنم، و اجابت من اینان را تا آن گاه که در حرام خوارى و بت پرستى هستند، جز لعن و نفرین نیست.

 

زمینه هاى اجابت دعا

افزون بر صفات یاد شده که اجابت دعا را جلو مى گیرند، آداب و آیین هاى دیگر نیز هستند که زمینه اجابت را فراهم مى سازند، و بر دعا کننده است که آنها را رعایت کند و پاس دارد، اینک برخى از آن زمینه ها:

از پیامبر(ص) روایت شده هر کس دوست دارد دعایش اجابت شود، بر اوست که کسب و کار و خورد و خوراکش را حلال و پاک سازد، یعنى از کلاه بردارى و حرام خوارى بپرهیزد.

1 - تضرع و گریه 

از خوف و خشیت خدا گریستن و با زارى و تضرع روی بدو کردن و سر بر آستان او ساییدن، از آداب و آیین هاى بندگى است، و افزون بر پیامدهاى نیکوى فراوانى که دارد، از زمینه هاى استجابت دعا نیز هست، اینک چند روایت :

در روایتى آمده: در میان بهشت و دوزخ گردنه اى است که جز گریه کنندگان از خشیت خدا هیچ کس از آن نمى گذرد.(بین الجنه و النار عقبه لا یجوز منها الا البکاوون من خشیه الله.)

از پیامبر(ص) گزارش شده: خداوند به عزت خویش سوگند یاد کرده که بندگان من قدر و قیمت گریه را نمى دانند و خبر ندارند که من براى گریه آنان چه بهاى سنگین و چه پاداش شیرینى اندوخته ام، براى آنان در جوار و کنار خویش کاخى ویژه فراهم کرده ام و کسى را در آن کاخ با آنان شریک نساخته ام.

عبادت، دعا، سنا، حمد، ستایش

2 - سپاس و ستایش و عذر و پوزش

از دیگر آداب دعا، خدا را ستایش کردن و بزرگ داشتن است، از امیرالمؤمنین(ع) پرسیدند: خدا را چگونه ستایش کنیم و بزرگ شماریم؟ فرمود: بگویید: یا من اقرب الىّ من حبل الورید، یا من یحول بین المر ء و قلبه، یا من هو بالمنظر الاعلى و بالافق المبین، یا من لیس کمثله شیىء.

به هنگام ستایش نیز بجاست که خدا را با اسما و صفاتى که با دعا و نیاز ما تناسب دارد بخوانیم ، نعمت ها و بخشش هاى او را یاد کنیم و آنها را شکر و سپاس گزاریم، سپس گناهان خویش را یاد کنیم و از آنها عذر و پوزش بخواهیم.

 

3 - درنگ و تامل و اصرار و پافشارى

نیز بجاست که دعا کننده در دعاى خویش درنگ و تامل کند، از عجله و شتاب بپرهیزد، و بر آنچه مى خواهد اصرار و پافشارى کند - که خدا بنده اى را که در دعا و نیاز خویش لجاجت و پافشارى مى کند، دوست دارد - و دست کم دعاى خویش را سه بار تکرار کند.

 

4 - از چشم مردم دور داشتن

نیز بجاست در خلوت و پنهانى ، دور از چشم مردم به دعا ایستد، تا هم از آفت ریا دور ماند و هم فرمان خدا را که فرمود: پنهانى دعا کنید.

به جاى آورده باشد، و در روایت نیز آمده که : یک دعاى پنهان با هفتاد دعاى آشکار برابرى مى کند( دعا السر یعدل سبعین دعوه فى العلانیه).

از امیرالمؤمنین(ع) پرسیدند: خدا را چگونه ستایش کنیم و بزرگ شماریم؟ فرمود: بگویید: یا من اقرب الىّ من حبل الورید، یا من یحول بین المر ء و قلبه، یا من هو بالمنظر الاعلى و بالافق المبین، یا من لیس کمثله شیىء.

5 - خضوع و خشوع

از دیگر آداب دعا این است که باید با دلى خاشع و بدنى خاضع به خدا رو کرد و با کوچک سازى و چرب زبانى هر چه بیشتر، درخواست و نیاز بدو برد.

روایت شده که خداوند به عیسى(ع) فرمود: یا عیسى! مرا بخوان چونان غریق بیچاره اى که جز من پناهى نمى شناسد، با شکسته دلى مرا بخوان، در خلوت و تنهایى، بسیارمرا یاد کن، دوست دارم که با چرب زبانى و چاپلوسى و با تملق و خاکسارى مرا بخوانى، البته از روى زنده دلى و بیدارى و نه از روى غفلت و خواب زدگى ، دوست دارم که صداى غمزده و آواى اندوه بارت را به گوش من برسانى.

نیز روایت شده که خداوند به موسى(ع) فرمود: موسى! هرگاه مرا بخوانى، ترسان و لرزان مرا بخوان، با خوف و خشیت چهره بر خاک بمال و سر به سجده گذار، دل شکسته و ترسان با من راز و نیاز کن. دلت را با خشیت بمیران، با ژولیدگى و شوریدگى به من رو کن، چونان کسى که از ترس دشمن مى گریزد، فریاد مى کشد و یارى مى خواهد، تو نیز از ترس گناهانت فریاد بکش و از من یارى خواه که من خوب یار و یاورى براى بندگانم هستم.

 

6 - انگشترى به دست داشتن

از دیگر آداب دعا، انگشتر فیروزه یا عقیق به دست داشتن است و روایت شده که خداوند فرمود: من شرم دارم که دستى را که انگشترى فیروزه یا عقیق در انگشت باشد، نومید برگردانم. از امام صادق(ع) نیز روایت شده : هستى که با انگشترى عقیق در انگشت به سوى خدا بال رود، نزد او از هر دست دیگرى عزیزتر است .

http://www.astane.mihanblog.com/post/857

http://www.astane.mihanblog.com/post/856

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

عکسهای فاطمی

http://www.sedayeshia.com/userfiles/gallery/5B9A74B2857CAA462B39E277E845C356.jpg

http://publicrelations.tums.ac.ir/images/news/yazahra1.jpg

گوگل

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

استغاثه‏ به حضرت زهرا سلام الله علیها -4

استغاثه‏ به حضرت زهرا سلام الله علیها -4

تقول خمسمائة و ثلاثین مرة:
پانصد و سى بار بگو:
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى فاطِمَةَ وَ اَبیها، وَ بَعْلِها وَ بَنیها، بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ.
خداوندا! بر فاطمه و پدرش و شوهرش و فرزندانش، به اندازه آنچه علمت بدان احاطه دارد، درود فرست.

الاستغاثة الیها علیهاالسلام بالدعاء
استغاثه به آن حضرت با دعا

اِلهى بِحَقِّ فاطِمَةَ وَ اَبیها، وَ بَعْلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها.
بار الها! به حق فاطمه و پدرش و شوهرش و فرزندانش و سرّى که در او به امانت نهاده شده است.
گوگل
  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

گر نگاهی به ماکند زهرا س

http://shiawallpapers.persiangig.com/image/gar-negahi-zahra.jpg

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٢۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

فاطمه زهرا(س) در کلام نویسندگان غیر شیعه

فاطمه زهرا(س) در کلام نویسندگان غیر شیعه:

1. ضرب المثل کمال و جمال
یکی از نویسندگان و اندیشمندان غیرشیعی که محبت بسیار شدیدی به ریحانه نبی(ص) ابراز کرده "توفیق ابوعلم" ـ متفکر و نویسنده اهل سنّت مصری ـ است. وی کتابی نگاشته است با نام "فاطمه زهرا" و با زیبایی هرچه تمامتر قلمفرسایی نموده است. او با این بیان از صدیقه کبری(س) یاد می‌کند:

((فاطمه رضی الله عنها، ضرب المثل کمال و جمال بود و در وجودش ذخایری از انسانیت و مردمی، عفت و بزرگواری، پاکی و هوشیاری، فطانت و آگاهی که امکان داشت بانویی به آنها دسترسی یابد فراهم آمده بود.

فاطمه مباهات می‌کرد که در مدرسه نبوت تربیت شده و در دانشگاه رسالت به کمال رسیده و از آنچه پیامبر از حق تعالی تلقی کرده بهره گرفته است. فاطمه در خانه پدر و در دامان پرورش او به فضایلی آراسته شد که هیچ دختر دیگری در مکه به آنها دست نیافته بود و در عین حال به تمام فنون و دانستنیهای دختران آن روز جزیرة العرب آگاهی و احاطه داشت.)).

....................

2. قله‌نشین قاف عفت
این استاد مصری تعبیرات متنوع و پرباری در وصف بانوی دو عالم به‌کار می‌برد که از جمله آنها این بیان اوست:

((جان نیرومند فاطمه در قالبی که گنجایش آن را نداشت، جایگزین شده بود.)) و باز در جای دیگر می‌نویسد:((فاطمه ،رضی الله عنها، صاحب اخلاقی نیکو و ملکاتی شریف و طبیعتی نجیب بود.
احساسی عظیم و فهمی سریع و ذهنی تند داشت. مروتی سرشار و مکارمی تحسین‌انگیز و دستی فیاض و کفی بسیار بخشنده‌اش بود. دلی بی‌پروا و شجاع در سینه‌اش می‌طپید. با آنکه زیر بار هیچ زوری نمی‌رفت از هرگونه خودپسندی و عجب منزه بود. تکبر و تبختر دیگران را به چیزی نمی‌گرفت و در برابر هیچ عظمتی سر فرود نمی‌آورد.

.......................

3. پاکترین مادر
قلم "توفیق ابوعلم" از لطافت و زیبایی ویژه‌ای برخوردار است و از تعبیرات بسیار دلنواز و دلنشینی در وصف دختر رسول خدا(ص) بهره می‌گیرد. به عنوان نمونه می‌نویسد:

((او تنها دامان پاکی است که ذراری رسول خدا، همه از آنند و تنها زمین طیب و طاهری است که شجره برومند خاندان گرامی پیامبر، در آن روییده، بلکه او پاکترین مادری است که حافظه قرون و اعصار به خاطر می‌آورد.)).

 

..................

http://moudeomam.com/vijenameha/vijenameie-hazrate-zahra/hazrate-zahra-dar-kalame-dygran/242-hazrate-zahra-dar-kalame-dygran.html

گوگل

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

احادیثی از فضایل حضرت فاطمه زهراء (س) در منابع أهل تسنّن

دختر فکرِ بِکرِ من

دختر فکر بکر من ، غنچه لب چو وا کند
از نمکین کلام خود، حقّ نمک ادا کند
طوطى طبع شوخ ‌من ،گرکه شکرشکن شود
کام زمانه راپرازشکّرجانفزاکند
بلبل نطق من ز یک ، نغمه عاشقانه اى
گلشن دهر را پر از، زمزمه و نوا کند
ناطقه مرا مگر، روح قُدُس کند مدد
تا که ثناى حضرت ، سیّدۀ النساء کند

http://moudeomam.com

احادیثی از فضایل حضرت فاطمه زهراء (س) در منابع أهل تسنّن -قسمت دوم      
نوشته شده توسط محمد رضا قائمی   
چهارشنبه ، 22 اردیبهشت 1389 ، 00:57
بسم الله الرحمن الرحیم
14- قال رسول اللّه (صلى الله علیه وآله): (أَوَّلُ مَنْ دَخَلَ الجَنَّةَ فاطِمَة) .
( أوّلین کسی که وارد بهشت میشود فاطمه است ) .
ینابیع المودّة ج2 ص322 باب56.

15- قال رسول اللّه (صلى الله علیه وآله): (المَهْدِیِ مِنْ عِتْرَتی مِنْ وُلدِ فاطِمَة) .
( مهدی أز عترت من أز ولد فاطمه میباشد ) .
الصواعق المحرقة ص237.

16- قال رســـول اللّه (صلى الله علیه وآله): (إنّ اللّهَ عَزَّوَجَلَّ فَطـــَمَ ابْنَتِی فاطِمَـــة وَوُلدَهـــا وَمَنْ أَحَبًّهُمْ مِنَ النّارِ فَلِذلِکَ سُمّیَتْ فاطِمَة) .
( خدای تبارک وتعالى آتش را بر دخترم فاطمه وپسرانش وکسی که آنان را دوست بدارد دور ومنع کرده است , وبه همین دلیل است که اسمش فاطمه است ) .
کنز العمال ج6 ص219
.

http://moudeomam.com

به زیر خاک ، زهراى جوان شد

بتاب اى مه تو بر کاشانه من
که تاریک است امشب خانه من
بتاب اى مه که بینم روى نیلى
بشویم در دل شب جاى سیلى
بتاب اى مه که تا با قلب خسته
دهم من غسل ، پهلوى شکسته

http://moudeomam.com

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

زیارت حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها

بسم الله الرحمن الرحیمو صلی الله علیک یا مولاتی یا فاطمة اغیثینی


زیارت نامه ی حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها

یَا مُمْتَحَنَةُ امْتَحَنَکِ اللَّهُ الَّذِی خَلَقَکِ قَبْلَ أَنْ یَخْلُقَکِ فَوَجَدَکِ لِمَا امْتَحَنَکِ صَابِرَةً وَ زَعَمْنَا أَنَّا لَکِ أَوْلِیَاءُ وَ مُصَدِّقُونَ وَ صَابِرُونَ لِکُلِّ مَا أَتَانَا بِهِ أَبُوکِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ

وَ أَتَى (أَتَانَا) بِهِ وَصِیُّهُ‏  فَإِنَّا نَسْأَلُکِ إِنْ کُنَّا صَدَّقْنَاکِ إِلاَّ أَلْحَقْتِنَا بِتَصْدِیقِنَا لَهُمَا لِنُبَشِّرَ أَنْفُسَنَا بِأَنَّا قَدْ طَهُرْنَا بِوِلاَیَتِکِ‏

اَلسَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ نَبِیِّ اللَّهِ‏ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ حَبِیبِ اللَّهِ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ خَلِیلِ اللَّهِ‏ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ صَفِیِّ اللَّهِ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ أَمِینِ اللَّهِ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ خَیْرِ خَلْقِ اللَّهِ‏ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ أَفْضَلِ أَنْبِیَاءِ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ مَلاَئِکَتِهِ‏

السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ خَیْرِ الْبَرِیَّةِ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا سَیِّدَةَ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ مِنَ الْأَوَّلِینَ وَ الْآخِرِینَ‏ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا زَوْجَةَ وَلِیِّ اللَّهِ وَ خَیْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللَّهِ‏

السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا أُمَّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الصِّدِّیقَةُ الشَّهِیدَةُ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الرَّضِیَّةُ الْمَرْضِیَّةُ السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الْفَاضِلَةُ الزَّکِیَّةُ السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الْحَوْرَاءُ الْإِنْسِیَّةُ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا التَّقِیَّةُ النَّقِیَّةُ السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الْمُحَدَّثَةُ الْعَلِیمَةُ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الْمَظْلُومَةُ الْمَغْصُوبَةُ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الْمُضْطَهَدَةُ الْمَقْهُورَةُ

السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا فَاطِمَةُ بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ

صَلَّى اللَّهُ عَلَیْکِ وَ عَلَى رُوحِکِ وَ بَدَنِکِ‏
أَشْهَدُ أَنَّکِ مَضَیْتِ عَلَى بَیِّنَةٍ مِنْ رَبِّکِ وَ أَنَّ مَنْ سَرَّکِ فَقَدْ سَرَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ‏

وَ مَنْ جَفَاکِ فَقَدْ جَفَا رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ‏

وَ مَنْ آذَاکِ فَقَدْ آذَى رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ‏

وَ مَنْ وَصَلَکِ فَقَدْ وَصَلَ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ‏

وَ مَنْ قَطَعَکِ فَقَدْ قَطَعَ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ‏

لِأَنَّکِ بَضْعَةٌ مِنْهُ وَ رُوحُهُ الَّذِی بَیْنَ جَنْبَیْهِ کَمَا قَالَ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ‏

أُشْهِدُ اللَّهَ وَ رُسُلَهُ وَ مَلاَئِکَتَهُ أَنِّی رَاضٍ عَمَّنْ رَضِیتِ عَنْهُ سَاخِطٌ عَلَى مَنْ سَخِطْتِ عَلَیْهِ‏

مُتَبَرِّئٌ مِمَّنْ تَبَرَّأْتِ مِنْهُ مُوَالٍ لِمَنْ وَالَیْتِ مُعَادٍ لِمَنْ عَادَیْتِ‏ مُبْغِضٌ لِمَنْ أَبْغَضْتِ مُحِبٌّ لِمَنْ أَحْبَبْتِ وَ کَفَى بِاللَّهِ شَهِیداً وَ حَسِیباً وَ جَازِیاً وَ مُثِیباً


http://www.eteghadat.com/forum/forum-f18/quot-t2256.html

ترجمه زیارت حضرت فاطمه زهراء   ( سلام الله علیها )اى آن که خدایى که تو را خلق کرد پیش از خلقت بیازمود و در آن آزمایش بر هر گونه بلا و مصیبت تو را شکیبا و بردبار گردانید

و ما چنین پنداریم که دوستان شما هستیم و مقام بزرگى شما را تصدیق مى‏کنیم و بر هر دستور و تعلیمات الهى که پدر شما و وصیّش که درود حق بر او

و آلش باد براى ما آورد صبور و مطیع خواهیم بود

پس ما درخواست مى‏کنیم هرگاه که مصدق و مؤمن به شما هستیم که ما را بواسطه این تصدیق به رسول و وصیش خدا به شما ملحق فرماید

تا به ما مژده رسد که بواسطه دوستى شما ما را از گناهان پاک سازد

سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا

سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا

سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا

سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا

سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین

سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا

سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت


سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى

سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى

سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء

سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى

سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند

سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین

سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد

درود خدا بر تو و بر جسم و جان تو باد

گواهى مى‏دهم که چون تو از جهان رفتى با مقام یقین و دلیل روشن از جانب پروردگار بودى و هر که تو را مسرور و شاد ساخته

رسول خدا که درود خدا بر او و آلش باد را شاد ساخته

و هر که در حق تو جفا و ظلم کرد به رسول خدا که درود خدا بر او و آلش باد ظلم و جفا کرده

و هر که تو را آزرده کرد رسول خدا که درود خدا بر او و آلش باد را آزرده است

و هر که به تو پیوست به رسول خدا که درود خدا بر او و آلش باد پیوسته

و هر که از تو بریده از رسول خدا که درود خدا بر او و آلش باد بریده است

زیرا تو پاره تن پیغمبر و روح مقدس آن بزرگوارى

خدا را گواه مى‏گیرم و رسول او و فرشتگان را که من از آن کس راضیم که شما از او راضى هستید و خشمگینم از هر که شما از او خشمگین هستید

بیزارم از آنکه شما از او بیزارید دوستم با آن که شما با او دوستید و دشمنم با هر که شما با او دشمنید

ناراضیم از هر که شما از او ناراضى هستید و محبوب من است هر که محبوب شماست و بر صدق گواهى من خدا کافى است

که گواه و محاسب و جزا دهنده و ثواب بخشنده است.

خدا را گواه مى‏گیرم و پیغمبران و فرشتگان را خدا را گواه مى‏گیرم و فرشتگان را که من دوستم با دوستان شما

و دشمنم با دشمنان شما و با هر که محاربه کند با شما محاربم

من اى مولاى من به مقام عصمت و عظمت تو و پدر بزرگوارت و شوهر و فرزندانت که پیشوایان دین منند یقین دارم

و به ولایت و امامت شما ایمان دارم و ملتزم اطاعت شما هستم

گواهى مى‏دهم که دین همان است که آنها راست و حکم خدا همان حکم است که آنها کنند و آنها حکم خدا را البته به خلق رسانیدند

و امت را به راه خدا به طریق حکمت و برهان و پند و اندرز نیکو دعوت کردند و از ملامت لائمان نیندیشیدند

و درود بر تو و بر پدر بزرگوار و شوهر و ذریه و فرزندانت که امامان پاک گوهرند اى پروردگار درود فرست بر محمد (ص) و اهل بیتش

و درود فرست بر بتول طاهره و صدیقه معصومه باتقواى پاکیزه روح

که از خدا راضى است و خدا از او راضى است پاک گوهر با رشد و هدایت و مظلوم و مقهور امت که حقش را غصب

و ارثش را منع کردند و استخوان پهلویش را شکستند و به شوهرش ستم نمودند و فرزندش را شهید کردند

اى خدا فاطمه دخت رسول توست و پاره تن و باطن قلب و جگر گوشه پیغمبر توست

تحیت و درود از توبر او باد و او تحفه گرانبهاى توست که خاصه به وصى رسولت اعطا فرمودى و حبیب حضرت مصطفى و قرین حضرت مرتضى

و بزرگ زنان عالم و بشارت دهنده اولیاء و ملازم ورع و زهد

و سیب باغ فردوس و بهشت خلد تو مولدش را به شرف زنان بهشتى شرافت دادى

و انوار ائمه طاهرین را از نسل پاک او مقرر داشتى و در برابرش پرده نبوت را بیاویختى

پروردگارا درود فرست بر او درودى که مقامش نزد تو بیفزاید و نزد تو شرافت یابد و از مقام رضا و خشنودیت منزلت گیرد از ما تحیت و سلام به روح پاک آن بزرگوار برسان

و بواسطه دوستى و محبت او ما را فضل و احسان و رحمت و مغفرت کرامت فرما که تو اى خدا داراى مقام عفو با لطف و کرامتى‏

 

http://www.eteghadat.com/forum/forum-f18/quot-t2256.html

 


http://www.eteghadat.com/forum/forum-f18/quot-t2256.html

 

  
نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٩

زیارت عاشورا

عشق یعنی روز و شب در زمزمه   عشق یعنی بردن نام قشنگ فاطمه(س)

 

بانوى بزرگ اسلام با آن که در جوانى به خزان گرایید، در همان دوران کوتاه، درس هاى فراوانى براى پیروان حضرتش به جا گذاشت. یکى از این آموزه ها که سراسر عمر پربرکت فاطمه مرضیه (س) یکصدا و همسو آن را فریاد مى کرد،اهتمام و جدیت نسبت به دین بوده است.   

 

 

 

   

  http://al-zahra-astaneh.blogfa.com

  زیارت عاشورا

  اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبدِ الله اَلسَّلامُ عَلَیکَ یَابْنَ رَسُوْلِ الله اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ اَمیِر المُؤمِنِیَن وَ ابْنَ سَیِدِ الوَصیّیَن اَلسَّلامُ عَلَیکَ یَا بْنَ فاطِمَةَ سَیِدَةِ نِساءِ العْالَمِینَ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا ثَارَ الله وَ اَبنِ ثَارِهَ وَالوِتْرَ الْمَوْتُورِ اَلسَّلامُ عَلَیکَ وَ عَلی الَأرواحِ الَّتِی حَلَتْ بِفِنآئِکَ عَلَیکُمْ مِنْی جَمِیعاً سَلامُ اللهِ اَبداً ما بَقَیتُ وَ بَقِیَ الَّلیلِ وَ النَّهارُ یا اَبا عَبدِ اللِه لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِیَّةُ وَ جَلَتْ وَ عَظُمَتِ الُمصیبَةُ بِکَ عَلَینْا وَ عَلی جَمیِع اَهْلِ الِأسْلِام وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِ اَلمُصیبَتکَ فی السَّمواتِ عَلی جَمیع اَهْلِ السَّمواتِ فَلَعِنَ اللهُ اُمَّةً اَسَسَتْ اَساسَ الظُّلمِ وَ الجُورِ عَلَیکُمْ اَهْلِ البَیتِ وَلَعَنْ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْکُمْ عَنْ مَراتِبِکُمُ الَّتی رَتَبِکُمُ اللهُ فیها وَ لَعَنَ اللهُ اُمةً قَتَلَتکُمْ وَ لَعَنَ اللهُ المُمهِدِینَ لَهُمْ بِا لتَمکیِن مِنْ قِتالِکُمْ بَرِئتُ اِلَی اللهِ وَ اِلَیکُمْ مِنهُمْ وَ اَشیاعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ وَ اَوْلیائهِمْ یا اَبا عَبدِ الله اِنی سِلْمٌ ِلِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَکُم اِلی یُومِ القِیمةِ وَ لَعَنَ اللهُ الُ زِیادٍ وَ ال مَروانَ وَلَعَنَ اللهُ بَنِی اُمَیةَ قاطِبَةً وَ لَعَنَ اللهُ بْنَ مَرجانَةً وَ لَعَنَ اللهُ عُمَرِبْنِ سَعْد وَ لَعَنَ اللهُ شِمراً وَلَعَنَ اللهُ اُمةً اَسْرَجَتْ وَالجَمَتْ وَ تَنَقَّبَتْ لِقِتالِکَ بِاَبی اَنتَ وَ اُمّی لَقَدْ عَظُمَ مُصابی بِکَ فَاَسئلُ اللهَ الَّذی اَکرَمَ مَقامَکَ وَ اَکْرَمَنی اَنْ یَرزُقَنی طَلَبَ ثارِکَ مَعَ اِمامٍ مَنصُورٍ مِنْ اَهْلِ بَیْتِ مُحَمَّدٍ صَلی اللهُ عَلَیهِ وَ الِه اَللّهُمَّ اَجْعَلنی عِندکَ وَجیهًا با الحُسَینِ عَلیهِ السَّلامُ فیِ الدُنیا وَ الأخِرَةِ یا اَبا عَبْدِ اللهِ اِنی اَتَقرَّبُ اِلیَ اللهِ وَ اِلَی رَسُولِهِ وَ اِلَی اَمیر الُمؤمِنینَ وَ اِلی فاطِمَةً وَ ِالی الْحَسَنْ وَ اِلَیکَ ِبمُوالاتِکَ وَ بالَبرائةِ ِممنِ اَسَّسَ ذلِکَ وَ بَنی عَلیهِ بُنیانَهُ وَ جَری فی ظُلمِه وَجَوْرِه عَلَیْکُمْ وَ عَلی اَشیاعِکُمَ بَرِئتُ اِلیَ اللهِ وَ اِلیکُمْ مِنْهُمْ وَ اَتَقَربُ اِلَی اللِه ثمَّ اِلَیکُمْ بِموالاتِکُمْ وَ مُوالاةِ وَلِیکُمْ وَ بِالبَرائةِ مِنْ اَعدائِکُمْ وَ النّاصِبینَ لَکُمُ الْحَرْبَ وَبالبرآئةِ مِنْ اَشیاعِهمْ وَ اَتباعِهمْ اِنیّ سِلمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ وولٌّی لِمَن والاکُمْ وَ عَدُ وٌّ لِمَنْ عاداکٌمْ فَاسُئلُ الله اَلذی اَکرَمَنی بِمَعرفَتِکُمْ وَ مَعرفَةِ اَولیائِکُمْ وَرَزَقنِی اَلبرائَةَ مِن اَعدائِکُمْ اَنْ یَجعَلنِی مَعَکُمْ فی الدُّنیا وَ الاخرةِ وَ اَن یُثَبِتَ لی عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فی الدُّنیا وَالأخرةِ وَ اَسَئلهُ اَن یُبَلغَنیَ المَقامَ الَمحمودَ لَکُمُ عِنْدَ اللهِ وَ اَنْ یَرزُقَنی طَلَبَ ثاری مَعَ اِمامٍ هُدی ظاهِرٍ ناطِقٍ بالحَقِ مِنْکُمْ وَ اَسئلُ اللهَ بِحَقِکُمْ وَ بِالشَانِ اَلذیِ لَکُمْ عِندهُ اَنْ یَعطنِی بِمصابی بِکُمْ اَفْضَلَ ما یُعطی مُصاباً بِمُصیبةً ما اَعْظَمَها وَ اَعظمَ رَزَیِتها ِفی اِلاسلامِ وَ فی جَمیعَ السَّمواتِ وَ الارضِ اَللهُمَّ اجْعَلنی فی مَقامی هذا ِممَنْ تَنالُهُ مِنکَ صلَواتٌ وَ رحمةٌ وَ مَغفِرةٌ اَللهُمَّ اَجْعَلْ مَحیایَ مَحیا محمدٍ و ال مُحمد وَ مَماتی مَماتَ مُحمدٍ وَ ال مُحمدٍ اَللهمَّ اِنَّ هذا یَوْمٌ تَبرکَتْ به بنوامَیَةَ وَ ابْنُ اکِلةَ الأَکبادِ الَّلعینُ ابنُ اللعینِ عَلی لِسانِک وَ لِسانِ نَبِیکَ صلیَّ الله علیهِ و اله فی کُلِ مَوْطِن وَ مَوقِفٍ وَقَفٍ فیهِ نَبیکَ صلی الله علیهِ و اللهمَّ الَعن اَبا سُفیانَ وَ معاویةَ وَ یزیدَ بْنَ مُعاویةَ عَلیهِمْ مِنکَ الَّلعنةُ اَبَدَ الابِدینَ وَ هَذا یَوْمٌ فَرِحَتْ به ال زِیادٍ وَ الُ مَروانَ بِقَتلِکُمْ اَلحسُیَن صَلواتُ اللهِ عَلیهِ اَللهُمَّ فَضاعَفْ عَلیهمُ اللعنَ منکَ وَالعذابِ الأَلیمَ اللهمَّ انی اتقربُ الیکَ فی هذا الیومِ وَفی مَوقفی هذا وَ اَیام حَیوتی بِالبرآئةِ مِنهم وَاللعنةِ عَلیهَمّْ السلامُ پس می گویی صَد مرتبه اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ اللهمَّ العنِ العصابةَ التی جاهدتِ الُحسین وَشایعتْ و بایِعتْ و تابِعتْ علی قِتله اللهمَّ العنهم جمیعاً پس میگوئی صد مرتبه السلام علیکَ یا ابا عَبداللهِ وَ علی الاَرواح الَّتی حَلت بفنآئِکَ علیکَ مِنی سلامُ الله ابداً ما بَقیتُ وَ بقیَ اللیلُ وَ النهارَوَ لاجعلهُ اللهُ اخرَ العهدِمنی لزیارتکم السلامُ علی الحسین وعلی علی بن الحیسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین پس می گوئی اللهمَ خُصَّ انتَ اَوّل ظالم باللعن منی وَابدَءُ به اولاًثمَّ الثانی وَالثالث َوَالرابعَ اللهمَّ العنِ یزید خامساً و العن عبیدَ اللهِ بن زیادٍ و ابن مرجانةَ و عمربن سعد وَ شمراً و ال ابی سفیانَ وَال زیاد و ال مروان و الی یوم القیامَة پس سجده می روی و میگوئی اللهمَّ لکَ الحَمد حمدَ الشاکرینَ لَکَ علی مصابهم الحمدُ للهِ علی عَظیمِ رَزیتی اللهمَّ ارزقنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ یَوْمَ الْوُروُدِ وَثبِتْ لی قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدِکَ مَعَ الحُسَینِ وَ اَصْحابِ الحُسَینِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهْجُهْم دُوْنَ الحُسَینِ عَلَیه السَّلام          التماس دعا

  http://al-zahra-astaneh.blogfa.com

  حضرت محمّد صلّی الله علیه و آله:
  آگاه باشید که حسین ع دروازه ای از دروازه های بهشت است؛ هرکه با او عناد ورزد خداوند [استشمام] بوی بهشت را بر او حرام می کند.

  المجلسی؛ بحارالأنوار، ج۳۵، ص۴۰۵

   

  http://al-zahra-astaneh.blogfa.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  اس ام اس شهادت حضرت فاطمه س

   

  حضرت محمّد صلّی الله علیه و آله:
  در جست‌وجوی دانش برآمدن، بر هر مسلمانی واجب است؛ آگاه باشید خداوند، جویندگان دانش را دوست دارد.

  الکلینیّ؛ الکافی، ج ۱، ص ۳۰


  http://www.karvan-kazmin.blogfa.com
   
  اس ام اس شهادت حضرت فاطمه
   
  لعنت بر قصبین فدک - لعنت بر قاتلین مادرمان فاطمه الزهرا سلام الله علیها

  سلام بر صا حب عزا امام زمان ارواحنا فدا

  با سلام خدمت شما برادران و خواهران عزادار

  ایام فاطمیه را به شما و خصوص امام زمان ارواحنا فدا تسلیت عرض می کنم

  لعنت بر قاتلین مادرمان

  لعنت بر دشمنان اسلام از اولی تا آخری

  آب! بسوزد دلت/ خاک! شود خاک عزا بر سرت/باد! پریشان شوی/
  چشم! الهی که بباری فقط/ پیش نگاه شما… مادر خورشید سوخت

  _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

  الا ای چاه، یارم را گرفتند

  گلم,عمرم,بهارم,را گرفتند

  میان کوچه ها با ضرب سیلی

  همه دارو ندارم را گرفتند

  .................

  http://www.karvan-kazmin.blogfa.com/post-539.aspx

  بسم الله الرحمن الرحیم.
  پایگاه اطلاع رسانی رسمی هیأت محبین الجوادالائمه (ع)
  شهرستان رشت .
    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  انتظار موعود در آیین یهود

  انتظار موعود در آیین یهود

  نکته قابل توجه این که علائم و مشخصاتی که در سایر ادیان بری آن نجات دهنده بزرگ ذکر شده، در مورد مهدی، موعود اسلام; یعنی فرزند بلا فصل امام حسن عسکری علیه السلام نیز قابل انطباق است; زیرا میتوان او را از نژاد ایرانی شمرد، چرا که مادر حضرت سجاد علیه السلام که جد امام زمان علیه السلام است، یک شاهزاده خانم ایرانی به نام شهربانو، دختر یزدگرد، پادشاه ساسانی بود . همچنین میتوان او را از دودمان بنی اسرائیل شمرد; زیرا بنی هاشم و بنی اسرائیل، هر دو از نسل ابراهیم خلیلند; بنیهاشم از نسل اسماعیل و بنیاسرائیل از نسل اسحاق‏اند . با عیسویان نیز نسبت دارد; زیرا مادر حضرت صاحب الامر (عج) یک شاهزاده خانم رومی به نام نرجس بوده که به صورت شگفت‏انگیزی خود را به امام حسن عسکری علیه السلام میرساند . (۳)

  عشق به صلح و عدالت، در درون هر کسی وجود دارد . همه از صلح و عدالت لذت میبرند و با تمام وجود، خواهان جهانی سرشار از صلح و عدالتند و بر همین اساس، همه اقوام و ملل، منتظر مصلح کلند .

  ......................

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/1467

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/category/gallery

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  عکسهای مهدوی

  http://img51.imageshack.us/img51/4144/islamicwallpapers00254y.jpg

  http://img18.imageshack.us/img18/175/islamicwallpapers00395y.jpg

  http://img197.imageshack.us/img197/3072/islamicphotos00080yasin.jpg

   

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  یا مهدی عج ادرکنی

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/category/gallery

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/category/gallery

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/wp-content/uploads/emam-khomeini-6.jpg

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  جمکران

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/category/monji

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٥٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : جمکران

  عکسهای مذهبی

  امام سجاد (ع)

  حضرت عباس (ع)

  http://www.asr-entezar.mihanblog.com

  امام حسین (ع)

  امام حسین (ع)

  http://www.asr-entezar.mihanblog.com

   

   

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/1386

   

   

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  نجف

  21.jpg
  حرم امام علی (ع)1105 views
  22.jpg
  حرم امام علی (ع)792 views
  23.jpg
  حرم امام علی (ع)824 views
  24.jpg
  حرم امام علی (ع)687 views
  25.jpg
  حرم امام علی (ع)847 views
  510.jpg
  حرم امام علی (ع)353 views
  543.jpg
  حرم امام علی (ع)205 views
  544.jpg
  حرم امام علی (ع)397 views
  545.jpg
  حرم امام علی (ع)165 views
  546.jpg
  حرم امام علی (ع)234 views
  547.jpg
  حرم امام علی (ع)221 views
  548.jpg
  حرم امام علی (ع)212 views
  549.jpg
  حرم امام علی (ع)173 views
  550.jpg
  حرم امام علی (ع)206 views
  551.jpg
  حرم امام علی (ع)177 views
  552.jpg
  حرم امام علی (ع)271 views
  553.jpg
  حرم امام علی (ع)155 views
  554.jpg
  حرم امام علی (ع)333 views
  555.jpg
  حرم امام علی (ع)180 views
  556.jpg
  حرم امام علی (ع)258 views
  557.jpg
  حرم امام علی (ع)261 views
  558.jpg
  حرم امام علی (ع)294 views
  559.jpg
  حرم امام علی (ع)365 views
  560.jpg
  حرم امام علی (ع)386 views
  561.jpg
  حرم امام علی (ع)390 views
  562.jpg
  حرم امام علی (ع)295 views
  563.jpg
  حرم امام علی (ع)278 views
  564.jpg
  حرم امام علی (ع)350 views
  57.jpg
  حرم امام علی (ع)796 views
  58.jpg
  حرم امام علی (ع)784 views
  59.jpg
  حرم امام علی (ع)

  http://www.zakerin.ir/gallery/thumbnails.php?album=38

  http://yaali89.mihanblog.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : نجف

  7 والپیپر با موضوع حضرت علی اصغر ع

  7 والپیپر با موضوع حضرت علی اصغر ع


  http://triton.imageshack.us/Himg72/scaled.php?server=72&filename=ckyip0l2.png&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg706/scaled.php?server=706&filename=design52.jpg&res=gal

  http://triton.imageshack.us/Himg528/scaled.php?server=528&filename=wwwshiapicsir.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg696/scaled.php?server=696&filename=asliar7shmoharram88w.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg717/scaled.php?server=717&filename=aliasghar2.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg717/scaled.php?server=717&filename=aliasghar.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg8/scaled.php?server=8&filename=232ph.jpg&res=gal

   

  http://aks19.mihanblog.com/post/100

   

  حضرت علی اصغر (ع)

  http://www.asr-entezar.ir/entezar/archives/category/gallery/hazrat-ali-asghar

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  10 تصویر و پوستر از قرآن کریم

  http://triton.imageshack.us/Himg189/scaled.php?server=189&filename=wwwshiapicsir.png&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=wwwshiapicsir.jpg&res=gal http://triton.imageshack.us/Himg18/scaled.php?server=18&filename=69332781.png&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg707/scaled.php?server=707&filename=68878349.png&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg25/scaled.php?server=25&filename=zquran2.png&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg20/scaled.php?server=20&filename=zzann.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg18/scaled.php?server=18&filename=wwwshiapicsir.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg59/scaled.php?server=59&filename=69989417.png&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg197/scaled.php?server=197&filename=wwwshiapicsirh.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg706/scaled.php?server=706&filename=yakad.jpg&res=gal

  http://aks19.mihanblog.com/post/122

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  والپیپر با موضوع صاحب زمان عج

  http://triton.imageshack.us/Himg51/scaled.php?server=51&filename=islamicwallpapers00254y.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg519/scaled.php?server=519&filename=islamicwallpapers00201y.jpg&res=gal http://triton.imageshack.us/Himg197/scaled.php?server=197&filename=islamicphotos00080yasin.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg687/scaled.php?server=687&filename=wallpaper004.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg38/scaled.php?server=38&filename=206fx.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg18/scaled.php?server=18&filename=islamicwallpapers00395y.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg197/scaled.php?server=197&filename=islamicphotos00257yasin.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg251/scaled.php?server=251&filename=islamicwallpapers00220y.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg96/scaled.php?server=96&filename=zohur2.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg39/scaled.php?server=39&filename=37206257.jpg&res=gal

  http://aks19.mihanblog.com/post/98

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  عکس از آیت الله العضمی سید علی خامنه رهبرمعظم انقلاب

  http://triton.imageshack.us/Himg189/scaled.php?server=189&filename=00gf.jpg&res=gal 

   

  http://triton.imageshack.us/Himg718/scaled.php?server=718&filename=1a9m1007.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg69/scaled.php?server=69&filename=18808121900l600.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg132/scaled.php?server=132&filename=18805040197l600.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg19/scaled.php?server=19&filename=18802240419l600.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg52/scaled.php?server=52&filename=18601010072l600.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg91/scaled.php?server=91&filename=116tv.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg220/scaled.php?server=220&filename=1585160715761585500.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg9/scaled.php?server=9&filename=1a9m1117.jpg&res=gal

  http://aks19.mihanblog.com/post/117

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  10 عکس از مرقد مطهر حضرت معصومه س در شهر مقدس قم

  10 عکس از مرقد مطهر حضرت معصومه س در شهر مقدس قم  http://triton.imageshack.us/Himg408/scaled.php?server=408&filename=372pxshrineofmasoomeh.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg237/scaled.php?server=237&filename=178807280203l600.jpg&res=gal

  http://triton.imageshack.us/Himg299/scaled.php?server=299&filename=48807280203l600.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg695/scaled.php?server=695&filename=haram.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg169/scaled.php?server=169&filename=shiapiccomharamehazrate.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg237/scaled.php?server=237&filename=pic21w.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg43/scaled.php?server=43&filename=3yxhv8x.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg43/scaled.php?server=43&filename=2l9i146.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg169/scaled.php?server=169&filename=n00006282rb007.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg299/scaled.php?server=299&filename=38807280203l600.jpg&res=gal

  http://aks19.mihanblog.com/post/114

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  11 تصاویر قدیمی از قبرستان بقیع و قبرستان ابوطالب

  11 تصاویر قدیمی از قبرستان بقیع و قبرستان ابوطالب

  http://triton.imageshack.us/Himg72/scaled.php?server=72&filename=856239l.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=35483.jpg&res=gal

  http://triton.imageshack.us/Himg96/scaled.php?server=96&filename=856237l.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=35490.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=35489.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg52/scaled.php?server=52&filename=35487.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg696/scaled.php?server=696&filename=35486.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=35485.jpg&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg85/scaled.php?server=85&filename=4hsc5fa.gif&res=galhttp://triton.imageshack.us/Himg35/scaled.php?server=35&filename=40419945.jpg&res=gal

  http://aks19.mihanblog.com/post/20

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  چند حدیث - یاد شهدا

  پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم   

  نهج الفصاحه حکمت 3145 مردم ، دو گروهند : دانشمند

  و دانش ‏اندوز و در غیر این دو ، خیرى نیست

   www.adibian.blogfa.com

  پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم   

  بر در دوم بهشت نوشته شده ، هر چیز راهی دارد و راه رسیدن به شادمانی در آخرت ، چهار چیز است : دست محبت بر سر یتیمان کشیدن ، و بر بیوگان مهربانی کردن ، و در رفع نیازهای مسلمانان کوشیدن و دل جویی از تهیدستان و مساکین

  ................

  توکل بر خداوند مایه نجات از هر بدى و محفوظ بودن از هر دشمنى است.امام علی علیه السلام

  www.adibian.blogfa.com

  شادی ارواح طیبه ی شهدا و امام شهدا و شادی روح رفتگان شما دوست عزیز صلوات

   

   

  منبع:http://www.rahpouyan.com/Forum/topic.asp?TOPIC_ID=666

   www.adibian.blogfa.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  یک حدیث

  http://www.adibian.blogfa.com

  حضرت امام صادق  علیه السلام فرمود:
  خدا ملکی را بر قبر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم موکل گردانیده است که به او طهلیل می گویند و وقتی یکی از شما بر آن حضرت صلوات یا سلام فرستد، آن ملک به عرض آن حضرت  می رساند که فلان کس سلام و صلوات فرستاده است و آن سلام را به قبر آن حضرت می رساند.   مستدرک الوسائل- ج 5 - ص330

  منبع :http://hosainjan.parsiblog.com

  http://www.adibian.blogfa.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : یک حدیث

  عکس : افتتاح گنبد جدید حرم جوان ترین امام (ع)

  عکس : افتتاح گنبد جدید حرم جوان ترین امام (ع)

  نمای عمومی حرمین شریفین کاظمین - یک روز قبل از افتتاح گنبد جدید

  گنبد مطهر امام جواد(ع) لحظاتی قبل از پرده برداری

   

  زائران و مجاوران مشغول بازدید از نمایشگاه عکس بازسازی حرم

   

  لحظه باشکوه پرده برداری از گنبد جدید حرم امام جواد(ع) و شادی و شعف حاضران

   

  نمای زیبایی از گنبد جدید با ۹۰۰۰ خشت طلا

  حرم مطهر امامان کاظمین - بعد از افتتاح گنبد (مغرب)

  گنبدهای نورانی حرمین شریفین کاظمین - تصویر گنید حرم امام کاظم در گنبد جدید دیده میشود

  حرم مطهر امامان کاظمین - فردای افتتاح

  www.shenavandeh.blogfa.com/post-50.aspx

   http://ememkazem.blogpars.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  گالری » حرم مطهر پیامبر اعظم(ص)

  Haram_24

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=962

  Haram_22

  Haram_19

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=957#joomimg

  Haram_18

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=956#joomimg

  Haram_17

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=955#joomimg

  Haram_16

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=954#joomimg

  Haram_15 

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=953#joomimg

  Haram_14

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=952#joomimg

  Haram_13

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=951#joomimg

  Haram_12 

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=950#joomimg

  Haram_11

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=949#joomimg

  Haram_10

  http://www.islamicwallpaper.ir/IslamicGallery.html?func=detail&id=948#joomimg

   hhttp://yazahrah.mihanblog.com

   

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  آموختن دین

  آموختن دین
  پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله):
  أفٍّ لِکُلِّ مُسْلِمٍ لا یَجْعَلُ فی کُلِّ جُمُعَةٍ یَوْماً یَتَفَقَّهُ فیهِ أمْرَ دینِهِ وَیَسْألُ عَنْ دینِهِ.
  وای بر مسلمانی که در هر جمعه، زمانی را برای یادگیری و پرسش از امور دینی خویش اختصاص ندهد.

  Woe unto the Muslim who does not allocate part of each Friday to the study of the details of his religion and to inquiries about religious matters.
  بحار الأنوار، ج 1، ص 176
    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : آموختن دین

  مشهد و قم و عکس مذهبی

  یا امام رضا جانم

  http://www.night-skin.com/upload/ups/88-11/1325756771.jpg

  کامل الزیارة:عن ابن الرضا علیهماالسلام قال:

  من زار قبر عمتى بقم فله الجنة

  امام جواد - کسى که عمه ام را در قم زیارت کند پاداش او بهشت است

    

   www.ya-zamene-aho.blogfa.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  زیارت 5

  http://www.irandeserts.com/pics-6/ghom-2big.jpg

   

   

  یا امام رضا جانم

   

   www.ya-zamene-aho.blogfa.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : زیارت 5

  امان اهل زمین

   

  امان اهل زمین

   

  قال المهدی (عج) :

   و انى لامان لاهل الارض کما ان النجوم امان لاهل السماء

  من امان اهل زمین هستم همانطور که ستارگان

  امان اهل آسمانند.

  غیبة الطوسى، ص 292 و 293

  http://alivaliyollah.persianblog.ir

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  نمایش اوقات شرعی

    

  جهت نمایش اوقات شرعی سایت :

  http://www.parstools.com/oghat_fa

  دریافت کد نمایش ابزار اوقات شرعی ار سایت فوق

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  زندگی ساده رهبرمان

  گروه تاریخ: زندگی ساده و بی آلایش رهبر انقلاب از آغاز تا اکنون یادآور عکس و تصویرهایی است که از منزل بی تکلف امام منتشر شده و خاطراتی که از ایشان هنوز در میان حرف و حدیث های روزمره انقلابیون موج می زند. و اکنون اگر چه رهبر انقلاب نیز بر همان مشی هستند؛ اما پرهیز ایشان از انتشار چنین خاطراتی شاید بسیاری از ناگفته ها را ناگفته باقی گذاشته است. آنچه در پی می آید گزیده ای است از اظهارنظرهای شخصیت های مختلف پیرامون زندگی رهبر انقلاب. کسی که پیشتر در خصوص سال های آغازین زندگی اش این چنین تعریف می کرد:«پدرم روحانى معروفى بود اما خیلى پارسا و گوشه گیر… زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق می‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه می‌کرد و… آن شام هم نان و کشمش بود.»

  حجت‌الاسلام سیدعلی اکبری: «ما زمانی خدمت ایشان رفتیم و از آقا درخواست نمودیم تا اجازه بفرمایند از داخل منزلشان و وضیعت زندگیشان فیلم‌برداری  کنیم، تا مردم وضیعت زندگی رهبر خود را ببینند و بفهمند که ایشان چگونه زندگی می‌کنند. آقا فرمودند: اگر شما بخواهید زندگی مرا نشان بدهید می‌ترسم خیلی‌ها باور نکنند.»

   www.basijmed.com/portal/index.php?option=com

   

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  زیارت 3

   

   

   

   

  ای که مـــــــرا پرورده ای، بر درگهت آورده ای
  با بنده ی بی شرم خود، یا رب صبوری کرده ای
  گرچه نکـــــــــــردم جز جفا، از تو ندیدم جز وفا
  راضــی مشو بار دگــــر، من جا بمانم ای خــــدا

  www.ostazona.blogfa.com/cat-21.aspx

  .........................

  حرم امام رضا (ع)

     

  http://www.ido.ir/myhtml/article/1387/m08/13870808021.jpg

   

  http://jamkaran-313.persianblog.ir/tag/%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA+%D9%85%D8%B9%D8%B5%D9%88%D9%85%D9%87+(%D8%B3)

  حرم حضرت معصومه س

   

  قم

   امام حسین ع

  حرم باصفای حضرت حیدر (علیه

   حرم امام رضا ع

  Www.siQma.iR سایت تفریحی سیکما | میلاد امام رضا ع

  Www.siQma.iR سایت تفریحی سیکما | میلاد امام رضا ع

  امام رضا ع

   

   

   

  حرم امام رضا علیه السلام
    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : زیارت 3

  مصیب یا طفلان مسلم بن عقیل

   

  سلام بر دو طفلان مظلوم حضرت مسلم ع

  Iraq

  iraq

  ................

  مقصد اولیه برای نماز صبح مصیب یا طفلان مسلم بن عقیل است که در جاده کربلا –بغداد و  کنار روخانه فرات قرار دارد . طفلان مسلم که سریال آن را در ماه محرم امسال پخش شد را بخاطر می آورم. درآن سریال نشان می دادکه طفلان مسلم از زندان کوفه فرار کردند و در کوفه به شهادت رسیدن . اما اینجا نزدیک  کربلا است. نماز صبح را در حرمین این دو مظلوم که تاریخ مظلومیت آنها را بیان کرده است برگزار می کنیم. حرم زیبایی با دو گنبد و دو ضریح  دارند  در نوع خود شکوه خاصی دارد و به انسان یاد آور می شود  که ظلم  و ظالم پایدار  نیست.  پس از نماز صبح و زیارت مختصری به سمت سامرا دوباره حرکت می کنیم . در کنار این حرم بیشتر خرما می فروشند و می گویند خرما مصیب معروف  است .صبحانه در اتوبوس صرف می شود . مقصد بعدی حرم سید محمد از نوادگان امام هادی (ع) است.

  http://samh412.persianblog.ir/post/191

   

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  زیارت 2

  السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

   www.ostazona.blogfa.com/cat-21.aspx

  توصیه‌ای از آیة الله بهجت (ره) در باب

  زیارت امام رضا (علیه السلام)

  زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید، اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی که از حضرت رضا (علیه السلام) اذن دخول می‌طلبید و می‌گویید:
  أأدخل یا حجة الله؟
  (ای حجت خدا، آیا وارد شوم؟)

  به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت (علیه السلام) به شما اجازه داده است. ... (ادامه ی مطلب در ادامه مطلب)

  www.ostazona.blogfa.com/cat-21.aspx

   

   
    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ٩:٠۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : زیارت 2

  نگاهی به زیارت وارث

  خادم الحسین

   nooralhussein.blogfa.com/post-9.aspx

  بسم الله الرحمن الرحیم

  یکى از اهالى عراق در مدینه ،به دیدار امام صادق علیه السلام آمد از او پرسید: (در عراق که هستى ، آیا به زیارت قبر امام حسین علیه السلام مى روى ؟). مرد گفت :( آرى مى روم ) .امام علیه السلام فرمود: (آیا مى خواهى ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را برایت بگویم ؟).مرد گفت : ( آرى ).امام علیه السلام فرمود:     ( وقتى کسى آماده مى شود که به زیارت امام حسین علیه السلام برود ،فرشتگان آسمان با خوشحالى به یکدیگر خبر مى دهند؛ و آن گاه که به طرف کربلا حرکت مى کند ،فرشتگان بر او درود مى فرستند تا به کربلا برسد).  سپس امام علیه السلام فرمود: (وقتى که مى خواهى امام حسین علیه السلام را زیارت کنى ،این زیارت را بخوان که به ازاى هر کلمه اش درى از رحمت الهى به رویت باز مى شود ).آنگاه امام علیه السلام زیارتى را به او آموخت که به (زیارت وارث )معروف شد. در بخش اول این زیارت آمده است :(سلام بر تو اى وارث آدم ،برگزیده خدا! سلام بر تو اى وارث نوح ، پیامبر خدا! سلام بر تو اى وارث موسى ،هم صحبت خدا! سلام بر تو اى وارث عیسى ،روح خدا!) حسین وارث علم همه پیامبران است ؛ حسین وارث زهد همه پیامبران است ؛حسین وارث شجاعت همه پیامبران است ؛ حسین وارث رنج ها و مشقت هاى همه پیامبران است ؛ حسین وارث فضایل همه پیامبران است ؛ و خلاصه آنکه ، حسین (خلاصه خوبى هاى )

   اگر چه  شباهت امام حسین علیه السلام را به همه پیامبران را بیان کردیم .
  امید آن که ما نیز بتوانیم قطره اى از دریاى بى کران خوبى هاى آن امام عزیز و همه پیامبران بزرگ را در خود داشته باشیم ؛ ان شاء الله .

   nooralhussein.blogfa.com/post-9.aspx

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  مزار شهیدی که بوی عطر میدهد! شهید عطری ***** شهید احمد پلارک****

  شهید عطری ***** شهید احمد پلارک****
  دور قبر پر از جمعیت بود. هرکس سعی می کرد چفیه یا دستمال یا حداقل دست خودش رو روی سنگ قبر شهید بکشه تا متبرک بشه.

  کسایی که دور قبر جمع شده بودن میگفتن: از مزارش بوی عطر بلند میشه. بالای قبرش همیشه نمناکه. به همین دلیل بهش میگن شهید عطری.

  خیلی تعجب کردیم. کنجکاو شدیم و رفتیم که ببینیم این شهید، کدوم شهیده؟ جلوتر که رفتیم ، دیدیدم روی سنگ قبر نوشته شده بود: شهید سید احمد پلارک

   

   

                               

   

   

  نوشته بود: متولد 1344. سال 66 هم توی عملیات کربلای 8 توی شلمچه شهید شده بود. یعنی فقط 22 سال سن داشت. 

  این شهید بزرگوار ، فرمانده آ ر پی جی زنهای گردان عمار توی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) بود.

  توی این همه جمعیت یه صحنه برام خیلی جالب بود. اونم اینکه از حزب اللهی گرفته تا اون بچه قرطی که تو محله جردن یا خیابون فرشته زندگی میکنه سر مزار شهید پلارک ایستاده بودن و اشک میرختن و  براش فاتحه میخوندن!!!

  یه عده که خیلی به زیارت این شهید اومده بودن میگفتن: به مادرش خیلی احترام میذاشت، به نماز اول وقت اعتقاد داشت، نماز شبش ترک نمیشد. همیشه سوره‌ی واقعه رو میخوند.

  یه نفر هم که اونجا ایستاده بود میگفت: دوستای این شهید توی جبهه ازش می پرسیدن: این عطر رو از کجا آوردی؟ میگفت: من عطر ندارم. میگفتن پس چرا اینقدر بوی خوش میدی. گفته بود: یکبار دلم خیلی گرفته بود رو به کربلا ایستادم و از ته دل گفتم: السلام علیک یا اباعبدالله

  اما این که چرا مزارش خوشبو شده و دو سه بار هم که سنگش رو عوض کردن باز هم این بوی خوش فضا رو معطر کرده ، به نظر من یه دلیلی داره...

  از یه نفر دیگه شنیدم که از قول مادر سیداحمد پلارک میگفت: از ۱۳ سالگی تا زمان شهادتش نماز شبش ترک نشده بود. همیشه بعد از نمازش زیارت عاشورا میخوند. شبهای زیادی سر به سجده میذاشت و با خدا راز و نیاز می کرد و اشک می ریخت...

   mquest.blogfa.com/cat-6.aspx

  .....................................

  سید احمد پلارک *بوی خوش مزار *

  بسم رب الشهدا والصدیقین

  در این تایپک قصد دارم با یک شهید آشنا بشیم

  شما چقدر با این شهید آشنا هستید؟

   

   

   

  http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=93023

  کار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
  کار ما شاید این است
  که در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...

  "بهشت زهرا، قطعه 26، ردیف 32، شماره 22، مزار شهید سید احمد پلارک"

  .به قول یکی از روحانیون ،شهید پلارک هم مثل یکی از سربازان پیامبر در صدر اسلام، «غسیل الملائکه» بوده است.


  غسیل الملائکه یعنی کسی که ملائکه غسلش داده‌اند. در تاریخ اسلام آمده که حنظله غسیل الملائکه که از یاران جوان پیامبر بود، شب قبل از جنگ احد عروسی کرد و در حجله خوابید. فردا صبح که لشکر اسلام به سمت احد حرکت می‌کردند او هم عجله کرد و نرسید غسل کند. بعد رفت و شهید شد و ملائکه از طرف خدا آمدند و او را با آب بهشتی غسل دادند. بعد پیامبر بالای جنازه او آمد و از این واقعه خبر داد. حالا شهید پلارک یا همان شهید عطری خودمان هم این چنین است و برای همین است که همیشه قبر او خوشبو و نمناک است.
  شهید پلارک به گفته ی مادرش از 13 سالگی تا 23 سالگی که به شهادت رسید،
   نماز شبش ترک نشده بود...
  شبهای بسیاری سر بر سجده ی عبادت با خدای خود نجوا میکرده و اشک می ریخته....
  مادرش اینطور نقل کرده که پسرش در مدت عمرش سه کار را هرگز ترک نکرده:
  (1) نماز شب
  (2)غسل روز جمعه
  (3)زیارت عاشورای هر صبح
  (4)ذکر 100صلوات در هرروز و100 بار لعن بنی امیه


  اشکهای شهید پلارک امروز رایحه معطری است که انسانها را تسلیم محض اراده و قدرت آفریدگارش می کند.....
  نقل از بستگان شهید
  ( کتاب خاطرات شهید پلارک-قسمت شفاعت)
  در قسمت شفاعت این کتاب به نقل از یکی از آشنایان شهید سیداحمد پلارک می خوانیم، شبی شهید سیداحمد را در خواب دیدم از او خواستم مرا شفاعت کند که سیداحمد گفت: نمی توانم تو را شفاعت کنم تنها وقتی تو را شفاعت می کنم که نماز بخوانید و به آن توجه و عنایت داشته باشید، همچنین زبانتان را از غیبت نگه دارید درغیر این صورت هیچ کاری از دست من برنمی آید.
  شهیدی که از سنگ قبرش همیشه عطر ترشح می‌کند:

  به اومی‌گویند "شهید عطری"  ۱-تهران شقایقهای پرپری رادر جنوب خود (بهشت زهراء)دردل خاک میهمان دارد که هر مسافری رابه یاد حماسه های جاودانشان میاندازد.رایحه دلپذ یر و مشام نواز معطری که از خاک شهید سید احمد پلارک که پایانی ندارد نظر همگان را به خود جلب میکند
  کسانی که زیاد بهشت زهرا می‌روند، به او می‌گویند شهید عطری. خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارک نذر و نیاز می‌کنند و از خدای او حاجت و شفاعت می‌خواهند.
  او معجزه خداوند است.
  ۲-از سنگ قبرش همیشه عطر ترشح می‌کند، همیشه نمناک است و هم بوی گلاب و گلهای معطر دارد.هیچ وقت روز سر مزار شهید سید احمد پلارک خالی نیست همیشه میهمان دارد

  ۳-*شهید پلارک از زبان مادرش** در 13 سالگی تا به هنگام شهادت 23 سالگی نماز شبش ترک نگردیده بود. شبهای بسیاری سر بر سجده عبادت با خدای خود نجوا می کرد و اشک می ریخت... اشکهای شهید سید احمد پلارک امروز رایحه معطری است که انسانها را تسلیم محض اراده و قدرت آفریدگارش میکند.
  تشریف ببرید زیارت کنید. آنگاه مطمئن باشید با خلوص بیشتری پرودگار بلند مرتبه را عبادت می کنید
  آدرس : بهشت زهرا، قطعه ۲۶، ردیف ۳۲، شماره ۲۲، مزار شهید سید احمد پلارک
    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  امامزاده حیدر بهبهان دیده شده است

  در مورد کرامات امامزاده حیدر بهبهان مطالب زیادی گفته می شود زیارت این امامزاده و رفتن در صحن سرایش همیشه آرامش دهند بوده و آرامش خاصی را به انسان می دهد آیا این نمی تواند خود یک معجزه دائمی باشد توصیه می کنم حتما یک بار امتحان کنید

                                       بهبهان

  http://www.google.com/imgres?imgurl=http://shikopic.com/images/iz8grqc692qzztfzacio.jpg&imgrefurl=http://kv5105h.persianblog.ir/tag/%25D8%25B9%25DA%25A9%25D8%25B3_%25D8%25A8%25D9%2587%25D8%25A8%25D9%2587%25D8%25A7%25D9%2586&usg=__cPJsUrd9DPQI9a99kfijsLvecfo=&h=720&w=960&sz=58&hl=en&start=255&um=1&itbs=1&tbnid=htJsSx4teQOMtM:&tbnh=111&tbnw=148&prev=/images%3Fq%3D%25D8%25B9%25DA%25A9%25D8%25B3%2B%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AA%26start%3D240%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1

   عکسها گوگل

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  زیارت 1

  نمایی از اماکن زیارتی روستای کفران

  http://kafran.ir/1388/11/27/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%A7%DA%A9%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86/

   

  گوگل


  حرم حضرت رقیه (س)
  ورودی حرم شریف بنت الحسین (ع)
  تصویر را بزرگتر ببینید

  حرم حضرت رقیه (س)
  سه ساله ی اباعبدالله(ع) دوتا ضریح تو در تو داره. حکمتشو نمی دونم.

   heyratkade.parsiblog.com/Archive114478.htm

  گوگل

   aks19.mihanblog.com/post/tag/امام%20جواد

  http://faragh.persiangig.com/image/Rahiane%20Noor/Fakke%20(2).jpg

            گوگل

                                                                     

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها : زیارت 1

  کوچه خیلی وقته مونده، چشم به راه قدماتون

  سایه تون سنگینه مولا، کجا رفته اون چشاتون

  کوچه خیلی وقته مونده، چشم به راه قدماتون

  سایه تون سنگینه مولا، ما گلایه ای نداریم

  هر کجا باشین شما رو، روی چشمامون می ذاریم

  سایه تون سنگینه مولا، غم نشسته تو صداتون

  یه نگاه بندازین آقا، آقا جون به زیر پاتون

   

   www.shamim.mihanblog.com/Cat/10.aspx

  فضای این دل دیوانه گرفته بوی گل نرگس، دلم نشسته چو پروانه در آرزوی گل نرگس

  سزد ز غصه بمیرم من ز درد و غربت و تنهایی ،همیشه ذکر فرج دارم ولی چرا تو نمی آیی

  شمیم یار

   

  Image

   

   

   

   

   

   

  www.shamim.mihanblog.com/Cat/10.aspx

   http://yahazratemahdi.blogfa.com

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  معرفی چند وبلا گ مفید

   

  معرفی چند وبلا گ مفید :

  http://fatemion-tehran.blogfa.com

  ..................................................

  http://momenon-14.blogfa.com

   

  http://momenon-14.blogfa.com

  ......................................................

   http://hovallah.mihanblog.com

   

  .................................................

  http://gol.blog20.net

   

  سه خاصیت مهم چای سفید

   

  ...............................................

   

  http://tabiateziba100.blogfa.com

   

  ..........................................

  http://yazahrah.mihanblog.com

  .........................................

  http://yaali89.mihanblog.com

   

  ...................................................

   

  http://qoranyha.persianblog.ir

   

  امروز زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست

   

  ................................................

  http://qorany.persianblog.ir

  صلوات مخصوص حضرت امام رضا ع

  یا امام رضا

  ..........................................

   

  http://hazratemasumeh.mihanblog.com

   

                              

  axduoni.blogfa

   

  از فاطمه اکتفا به نامش نکنید

  نشناخته توصیف مقامش نکنید

  هر کس در او محبت زهرا نیست

  علامه اگر هست سلامش نکنید

                                  

   

  ....................................................

  http://fekreziba20.blogfa.com

  ...........................................

  http://namazearefaneh.mihanblog.com

   
  در وبلاگ فوق

   ..............................................

   

  معرفی چند وبلا گ مفید :

  http://fatemion-tehran.blogfa.com

   

  ......................................................

   

   http://hovallah.mihanblog.com

   

  .................................................

  http://gol.blog20.net

   

  سه خاصیت مهم چای سفید

   

   

  ...............................................

   

  http://tabiateziba100.blogfa.com

   

  ..........................................

  http://yazahrah.mihanblog.com

  .........................................

  http://yaali89.mihanblog.com

   

  ...................................................

   

  http://qoranyha.persianblog.ir

   

  امروز زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست

   

  ................................................

  http://qorany.persianblog.ir

  صلوات مخصوص حضرت امام رضا ع

  یا امام رضا

  ..........................................

   

  http://hazratemasumeh.mihanblog.com

   

                              

  axduoni.blogfa

   

  از فاطمه اکتفا به نامش نکنید

  نشناخته توصیف مقامش نکنید

  هر کس در او محبت زهرا نیست

  علامه اگر هست سلامش نکنید

                                  

   

  ....................................................

  http://fekreziba20.blogfa.com

  ...........................................

  http://namazearefaneh.mihanblog.com

   
  در وبلاگ فوق

   

   ...................................................

  http://valasr14.persianblog.ir

   

   

      

   

   

   http://yanoor15.persianblog.ir

   

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  بسم الله الرحمن الرحیم

  بسم الله الرحمن الرحیم

    
  نویسنده : ن.غ ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩

  به پرشین بلاگ خوش آمدید

  بنام خدا

  كاربر گرامي

  با سلام و احترام

  پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
  شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

  http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
  http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
  http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
  http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

  در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
  support[at]persianblog.ir

  و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
  abuse[at]persianblog.ir
  تماس حاصل فرماييد.

  همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
  http://mypardis.com


  با تشكر

  مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
  مهدي بوترابي

  http://ariagostar.com   
  نویسنده : پرشین بلاگ ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸٩
  تگ ها :